Policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło dziś około godz. 7:00 na strzeżonym przejeździe kolejowym w Gorliczynie, gmina Przeworsk. Kierowca samochodu osobowego wjechał pod opuszczaną rogatkę na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg osobowy relacji Stalowa Wola Rozwadów - Przeworsk. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierujący pojazdem osobowym, który został przewieziony do szpitala. Pociągiem podróżowało 17 osób, z których nikt nie został ranny. W działaniach uczestniczyły 3 zastępy PSP - 9 ratowników oraz zastęp OSP Gorliczyna - 5 ratowników.
Policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło dziś rano w Gorliczynie. 25-letni kierujący renault wjechał na przejazd kolejowy pomimo opuszczonych zapór i włączonego czerwonego światła ostrzegawczego. Jego auto trafiło wprost pod nadjeżdżający pociąg. Mężczyzna doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło po godz. 7 w miejscowości Gorliczyna. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault Laguna, 25-letni mieszkaniec gminy Przeworsk, pomimo zamkniętych zapór i włączonych czerwonych świateł sygnalizatora, wjechał na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Stalowa Wola - Rozwadów - Przeworsk.

Kierujący samochodem był trzeźwy, został przewieziony na dalsze badania do przeworskiego szpitala. Pociągiem podróżowało 17 pasażerów, nikt z nich nie odniósł obrażeń. Został im zapewniony transport zastępczy.

Maszynista oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci prowadzili jego poszukiwania. Po kilku godzinach mężczyzna zgłosił się sam do przeworskiego szpitala. Będący na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości 59-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego, miał 0,26 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci wyjaśniają okoliczności i szczegółowy przebieg tego zdarzenia.

Policja apeluje! Razem zadbajmy o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych!

Pamiętajmy!

Pociąg zawsze ma pierwszeństwo!
Przed każdym przejazdem kolejowym zachowaj szczególną ostrożność. Zwłaszcza tam, gdzie nie ma dodatkowych zabezpieczeń,
Przed wjazdem na tory upewnij się, że nie zbliża się pociąg,
Nigdy nie wjeżdżaj na przejazd, jeśli rogatki opuszczają się lub nie są w pełni podniesione oraz wciąż świeci się czerwone światło.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.