Od środy (17 sierpnia) w Rzeszowie zostanie uruchomiony punkt, w którym będą przyjmowane wnioski o wypłatę dodatku węglowego. Składanie wniosków będzie możliwe dopiero po publikacji oficjalnego wzoru wniosku na stronie Rządowego Centrum Legislacji - informuje urząd miasta Rzeszowa.
Punkt przy ul. Langiewicza 15 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30. Wzór wniosku można będzie pobrać ze strony internetowej Rządowego Centrum Legislacji, lub otrzymać na miejscu w punkcie. Mieszkańcy będą mogli uzyskać tutaj także pomoc w jego uzupełnieniu.

- W ostatnim czasie na wielu stronach internetowych, w tym Rządowym Centrum Legislacyjnym, dostępny jest wzór wniosku o wypłatę dodatku węglowego. Jednak proces legislacyjny wciąż trwa, co oznacza, że projekt znajduje się w trakcie konsultacji publicznych i wymaga akceptacji m.in. Komitetu Rady Ministrów do Spraw Cyfryzacji, komitetów Społecznego Rady Ministrów, Ekonomicznego i Komisji Prawniczej. Dopiero po jego zakończeniu oraz podpisaniu rozporządzenia przez Ministra Klimatu i Środowiska, wniosek stanie się obowiązującym aktem prawnym. - Informuje Bartosz Gubernat z kancelarii prezydenta Rzeszowa.

Nabór wniosków ruszy po publikacji oficjalnego wzoru wniosku na stronie .Rządowego Centrum Legislacji

Dokumenty będą przyjmowane do końca listopada.

Wypłaty mają być realizowane w ciągu 30 dni od daty przyjęcia wniosku. Warunkiem otrzymania pieniędzy jest zgłoszenie źródła ogrzewania nieruchomości do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

*

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.