Co łączy cyberbezpieczeństwo z programowaniem? 11. edycja “Koduj z Gigantami", czyli największe w Polsce bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży! W Przemyślu przebiegać będą pod patronatem Prezydenta Miasta i Starosty Przemyskiego. Darmowe zajęcia odbędą się 10 i 11 września w siedzibie szkoły Giganci Programowania w Przemyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości i Innowacji. Szkoły i placówki wychowawcze z Przemyśla i okolic, w ramach współpracy z przemyską placówką Gigantów, mogą zorganizować warsztaty w swoich siedzibach w uzgodnionym terminie.

Jak wziąć udział w zajęciach?


Wiek i miejsce już dawno przestały być barierą w nauce programowania. Powszechny dostęp do urządzeń i nowych technologii sprawia, że dzieci już od najmłodszych lat mogą rozpocząć naukę zawodu przyszłości. Programowanie stało się jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na świecie.

Rozwój cyfrowych kompetencji pozwala w pełni korzystać z obecnych możliwości technologicznych, poszerza perspektywę, a przede wszystkim daje przestrzeń do wpływu na otaczające środowisko.

Nawet jeśli dziecko obierze inną ścieżkę zawodową, podstawowe umiejętności które nabędzie podczas nauki programowania, jak na przykład rozwój kreatywnego i analitycznego myślenia, w przyszłości przełoży się na świadome korzystanie z nowych technologii i szybsze odnalezienie się w cyfrowej przyszłości.

Koduj z Gigantami, Przemyśl
Kadr z zajęć "Koduj z Gigantami" w Przemyślu


Szansą na postawienie pierwszych kroków w programowaniu są bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami", w których, stacjonarnie lub online, mogą wziąć udział dzieci i młodzież z całej Polski. Zapisy na wydarzenie są już dostępne na stronie www.kodujzgigantami.pl.

Program zajęć...


...“Koduj z Gigantami" dostosowany jest do dzieci i młodzieży w różnym wieku, dzięki czemu uczestnicy mogą jak najefektywniej czerpać wiedzę z zajęć. Wszystko to odbywać się będzie w przyjaznym dla nich środowisku przy wykorzystaniu popularnych gier komputerowych, znanych aplikacji czy języków programistycznych. Tym razem jednak, uczestnicy nie tylko będą programować, ale poznają też zagadnienia związane z cyberzagrożeniami i sposobami na bezpieczne korzystanie z sieci.

- 11. edycję warsztatów postanowiliśmy poprowadzić wokół tematyki cyberbezpieczeństwa. Dziś ataki hakerskie są tak powszechne, że powinniśmy wyczulać na nie dzieci już od najmłodszych lat, aby wiedziały jak zadbać o bezpieczne hasło, jak odróżnić fałszywe strony i jak się bronić przed czyhającymi na nich w sieci zagrożeniami - mówi Dawid Leśniakiewicz, współorganizator warsztatów.

Na młodszych uczestników warsztatów czekają zajęcia z programowania w języku Scratch oraz w świecie popularnej i lubianej przez dzieci gry Minecraft. Dzieci w wieku 10-12 lat także zmierzą się z nauką programowania w języku Scratch lub będą mogły wybrać zajęcia prowadzone w środowisku App Inventor.

W przypadku warsztatów online, do wyboru są także warsztaty z tworzenia stron internetowych. W trakcie lekcji, uczestnicy dowiedzą się na czym polega Phishing, jak stworzyć własny generator silnych haseł oraz jak rozpoznawać zagrożenia.

Koduj z Gigantami, Przemyśl
Plakat wydarzenia "Koduj z Gigantami" Cyberbezpieczeństwo w Przemyślu


Starsi uczestnicy warsztatów zmierzą się zaś z kodowaniem w znanych i popularnych językach programowania, które są powszechnie używane w branży IT.

W trakcie warsztatów z programowania w językach Python oraz C# zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, młodzież w wieku 13-19 lat dowie się m.in. jak tworzyć generatory haseł czy aplikacje blokujące reklamy.

Na uczestników czeka ogromna dawka wiedzy i zabawy


ii>- W tej edycji jednak nie tylko dzieci będą miały okazję, aby zdobywać wiedzę. Dla chętnych rodziców uczestników przygotowaliśmy specjalny webinar z cyberbezpieczeństwa, podczas którego zwrócimy uwagę na zagrożenia w sieci, sprawdzimy czy nasze hasła nie zostały zhakowane i pokażemy przykłady hakerskich wyłudzeń - dodaje Dawid Leśniakiewicz.

Zapisy na warsztaty już się rozpoczęły, akcja będzie prowadzona we wrześniu w całej Polsce, zarówno w formule stacjonarnej jak i online. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, konieczna jest jedynie rejestracja na wybrane warsztaty.
Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie www.kodujzgigantami.pl.

Współpraca ze placówkami szkolno-wychowawczymi


Giganci przygotowali również propozycję dla jednostek oświatowych wzięcia udziału w rankingu szkół, w którym organizatorzy pragną nagrodzić najbardziej zaangażowane szkoły.

Koduj z Gigantami, Przemyśl
"Koduj z Gigantami" w Przemyślu


Wystarczy, że uczeń indywidualnie zarejestruje się na stronie: www.kodujzgigantami.pl i wpisze informację z jakiej szkoły się zapisuje. W konkurs szkół do wygrania są atrakcyjne nagrody, w tym m.in. vouchery pieniężne na nowy sprzęt IT czy stypendia na kursy programowania w szkole Gigantów.

Jakie nagrody można zdobyć można sprawdzić na stronie https://www.giganciprogramowania.edu.pl/koduj-z-gigantami

Cała akcja edukacyjna Koduj z Gigantami - Cyberbezpieczeństwo potrwa od 3 do 25 września i odbędzie się stacjonarnie w prawie 100 miastach w całej Polsce oraz online. Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE

----------------------------------------
Giganci Programowania to innowacyjna placówka edukacyjna, w której kształcą się młodzi ludzie zainteresowani nowymi technologiami i programowaniem komputerów. Za wyborem szkoły przemawiają; 7 lat doświadczenia w nauce programowania, prawie 500 scenariuszy lekcji, 77 kursów dla grup wiekowych od 7 do 19 roku życia. ponad 100 000 zadowolonych klientów, ponad 130 placówek własnych i franczyzowych, a także placówki zagraniczne w Hiszpanii, w Chorwacji, na Słowacji, w Chile, w Meksyku, w Singapurze, w Australii, w Czarnogórze, w Niemczech oraz w Bośni i Hercegowinie.

Koduj z Gigantami Przemyśl
Siedziba przemyskiego oddziału szkoły przy ul. Ratuszowej 10a


Szkoła w Przemyślu działa od lutego br. Na ostatnich warsztatach zgromadziła setkę zainteresowanych programowaniem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.