50-letni kierujący ciężarowym mercedesem, transportując ponadnormatywny ładunek, zablokował remontowany odcinek drogi krajowej w Miejscu Piastowym.
W sobotę (3 września) około godz. 9, na ul. Dukielskiej w Miejscu Piastowym, policjanci skontrolowali samochód ciężarowy z naczepą przewożący nienormatywny ładunek. Pojazd zatrzymał się przed miejscem, w którym prowadzone są roboty drogowe oraz odbywa się ruch wahadłowy.

Pojazd z nienormatywnym ładunkiem

- Z uwagi na szerokość przewożonego ładunku, pojazd nie mógł przejechać zwężonego odcinka remontowanej drogi, blokując przejazd innym uczestnikom ruchu. 50-letni kierowca ciężarówki posiadał zezwolenie na przejazd pojazdu nienormatywnego, ale okazało się ono niewystarczające, gdyż transportowany ładunek przekraczał dopuszczalne normy szerokości określone w przedstawionej dokumentacji - poinformował podkomisarz Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

Pojazd z nienormatywnym ładunkiem

Naczepa wraz z ładunkiem została zabezpieczona na parkingu strzeżonym. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne z ustawy o transporcie drogowym i ustawy prawo o ruchu drogowym. Grozi mu wysoka kara pieniężna.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.