Policja zatrzymała dwóch nastolatków podejrzanych o kradzież odzieży w jednej z rzeszowskich galerii. Jednego z nich zatrzymali pracownicy sklepu. Drugi ze sprawców zdołał uciec, ale policjanci szybko ustalili jego tożsamość. Mężczyzna został zatrzymany w domu, a skradzione przedmioty udało się odzyskać.
W ubiegły wtorek w jednej z rzeszowskich galerii handlowych dokonano kradzieży. Wezwani na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że sprawcami byli dwaj młodzi mężczyźni.

Przymierzali w sklepie ubrania, a gdy jeden z nich udał się z nimi do kasy, drugi w tym czasie wybiegł ze sklepu ze skradzionym towarem. Mężczyzna, który został przy kasie również nie był niewinny. Miał pod spodniami ukryte dresy i kiedy wychodził ze sklepu, włączył się alarm przy bramkach.

Funkcjonariusze udaremnili mu próbę ucieczki. Jak później ustalono, był to siedemnastoletni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Ponieważ podejrzewano, że obaj mężczyźni działali w porozumieniu, nastolatek został zatrzymany. Tożsamość drugiego z podejrzanych szybko ustalili policjanci z komendy w śródmieściu. Był to dziewiętnastolatek zamieszkały w powiecie rzeszowskim. W środę także i on został zatrzymany.

W czasie przeszukania znaleziono ukradziony towar. Za dokonanie kradzieży wspólnie i w porozumieniu młodym mężczyznom grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.