Ponad 10 firm zgłosiło się do wykonania projektu krytego lodowiska w Rzeszowie. Inwestycja ma powstać w rejonie ulic Wyspiańskiego oraz Witosa.
- Swoje oferty złożyły firmy min. z Krakowa, Gdańska, Poznania oraz Szczecina. Wahają się one w granicach pomiędzy 400 tys. - 3 mln. zł. W budżecie miasta na zaprojektowanie tego lodowiska przeznaczone jest 513 tys. zł. W ciągu najbliższych dni zostanie wyłoniona najkorzystniejsza oferta - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

Kryte lodowisko ma powstać w rejonach ulic Wyspiańskiego oraz Witosa. W założeniach ma być ono całosezonowe, o charakterze rekreacyjnym. Jednak ma być także przeznaczone pod rozgrywki I ligi hokeja, które wymogi ustanowiła międzynarodowa federacja hokeja.

Na wiosnę i lato zaś boisko sportowe

Miasto szacuje przeznaczyć na wybudowanie tego obiektu ok. 30 mln zł. Pod obiektem ma znajdować dwukondygnacyjny parking podziemny dla ok. 160 samochodów. W środku zaś ma pomieścić się ok 400 widzów. W budynku ma znajdować się nie tylko lodowisko, ale także gabinety odnowy biologicznej, siłownia, kawiarnie czy sale konferencyjne. Zaś wiosną i latem ma ono służyć jako boisko sportowe. Inwestycja ma być gotowa do 2024 roku.