22 i 23 października odbyła się 10 kolejka lubaczowskiej A Klasy. Jednym z najciekawszych meczów kolejki było starcie Błękitnych Futory z Granicznymi Krowica. Zapraszamy na naszą relację z tego meczu a działo się dużo.
Niestety początek meczu to nie był jedyny moment kryzysowy w zespole Błękitnych Futory. Niestety w wyniku fatalnego nieporozumienia bramkarza z obrońcą padła bramka samobójcza, która podłamała gospodarzy czego skutkiem była też 4 bramka dla Granicznych z rzutu karnego, która padła po faulu bramkarza Błękitnych.

Podwyższył prowadzenie do 2:0. Błękitni po otrząśnięciu się z początkowej fazy meczu odpowiedzieli bramką. Przy zdobytej bramce doszło też do kontrowersji gdyż obrońca Granicznych broniąc zespół przed utratą bramki wybijał piłkę ręką za co pierwotnie otrzymał czerwoną kartkę, która jednak po konsultacji wśród arbitrów została anulowana a bramka na 2:1 została uznana. I tym wynikiem zakończyła się pierwsza połowa

Druga połowa zaczęła się w sposób spokojny bez zbędnego przyśpieszania tempa. Jak się okazało w tej połowie Błękitni Futory niczym doświadczony bokser wypunktowali zespół Granicznych. Pierwszym promykiem nadziei była bramka na 4:2. Bramka ożywiła mecz, ale jeszcze nikt nie wierzył na remis. Jednak ok. 15 minut przed końcem Błękitni strzelili bramkę kontaktową na 4:3. Wtedy mecz ruszył pełną parą i w ostatnich minutach szarzę przepuścili piłkarze gospodarzy i w końcu udało im się zdobyć bramkę na wagę remisu 4:4. Potem mimo wielu ataków głównie drużyny z Futor, który miała również najlepszą sytuację na strzelenie bramki wynik jednak nie uległ zmianie i obie drużyny podzieliły się punktami.

Na pozostałych boiskach ważnym odnotowania faktem jest niespodziewana porażka Juwenii Cieszanów, która przegrała mecz z Czarnymi Oleszyce okupującymi dolne rejony tabeli dzięki czemu nowym liderem w lubaczowskiej A Klasie został zespół Orkana Zapałów. Iście hokejowy wynik padł także w Baszni Dolnej gdzie miejscowy Huragan pokonał zespół z Korzenicy 8 do 3.