Rozpoczyna się rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Rzeszowie. Budynek zyska zupełnie nowe skrzydło z halą sportową oraz zapleczem sanitarnym, siłownią i dodatkowymi salami lekcyjnymi. Inwestycja będzie kosztować 17,6 mln zł.
Umowę na wykonanie rozbudowy prezydent Konrad Fijołek podpisał dzisiaj. Budowę poprowadzi rzeszowska firma Bimat, która wygrała przetarg na to zadanie.
- Bardzo miło jest mi dzisiaj ogłosić, że tak długo oczekiwana i planowana inwestycja wreszcie startuje. Jestem przekonany, że rozbudowana szkoła będzie cieszyć wszystkich mieszkańców Staromieścia, a przede wszystkim młodych ludzi, którzy uczęszczają w tej chwili do przedszkola. Naukę w szkole zaczną już w nowoczesnym budynku z piękną halą sportową i zapleczem. Dodatkowym powodem do zadowolenia jest fakt, że budynek dla rzeszowskiej społeczności wybuduje lokalna firma - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

wizualizacja SP nr 13


Budynek zyska zupełnie nowe skrzydło, w którym znajdzie się przede wszystkim nowa hala sportowa z widownią, zapleczem sanitarnym i siłownią. W nowej części powstaną sale lekcyjne, świetlica, stołówka i kuchnia oraz szatnie. Będzie tu także miejsce na przedszkole, w którym znajdzie się 5 oddziałów.

- To tym bardziej radosna chwila, że szkoła za rok będzie obchodzić 150-lecie istnienia. To, co widzimy w tej chwili, to budynek na miarę XX wieku, a teraz mamy XXI. Cieszę się, że powstanie nowa część, z której wszyscy będziemy dumni. Projekt jest fantastyczny, dzieci na pewno będą szczęśliwe z warunków, jakie im stworzymy dzięki rozbudowie - mówi Sławomir Gołąb, miejski radny Rozwoju Rzeszowa i szef Rady Osiedla Staromieście.

Szkoła na Staromieściu
Podpisanie umowy na rozbudowę szkoły


- Jestem wzruszona, marzenie tylu pokoleń wreszcie się spełni i będzie można tu w godnych warunkach uczyć się i pracować. W tej chwili w szkole jest już ciasno i pewnie czeka nas także trochę utrudnień związanych z rozbudową. Ale przetrwamy ten przejściowy okres i pomożemy wykonawcy, aby budowa poszła sprawnie - mówi Barbara Machniak, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Rzeszowie.

Rozbudowa szkoły będzie kosztować 17,6 mln zł. Prace mają się zakończyć w czerwcu 2024 roku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.