Nastoletni Polacy zaatakowali nastoletnich Ukraińców w wieku 11-15 lat. Młodociani sprawcy rozboju to mieszkający w Rzeszowie chłopcy w wieku 12 i 16 lat. Działając wspólnie przeszukiwali plecaki pokrzywdzonych, zabrali 20 zł i przenośny głośnik. Policjanci przesłuchali 16-letniego Polaka w charakterze nieletniego sprawcy. Zebrane materiały prześlą do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszym losie młodocianych sprawców.
1 listopada po godz. 16, policjanci zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło w Rzeszowie na ulicy Lenartowicza. Na miejscu zastali 6 małoletnich chłopców narodowości ukraińskiej. Jak ustalili policjanci, zostali oni zaczepieni przez dwóch agresywnych chłopaków, którzy używając przemocy, przeszukali plecaki dwójce pokrzywdzonych. 14-latkowi zabrali 20 złotych, a 15-latkowi bezprzewodowy głośnik.

Policjanci ustalili rysopisy napastników. W wyniku podjętych poszukiwań, zauważyli i zatrzymali ich na ulicy Hetmańskiej. Okazali się nimi chłopcy w wieku 12 i 16 lat. Obydwaj mieszkają w Rzeszowie. Starszy z nich trafił do Policyjnej Izby Dziecka. Drugi, z uwagi na młody wiek, został przekazany matce. Policjanci odzyskali również skradziony głośnik.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się funkcjonariusze z referatu ds. nieletnich rzeszowskiej komendy. W trakcie kompletowania materiału dowodowego okazało się, że nieletni dopuścili się także innych czynów karalnych. 29 października, okradli rówieśników w wieku 13 i 15 lat, zabierając im pieniądze. Dwa dni później, używając przemocy wobec dwóch 11-latków, wyrwali pokrzywdzonym plecaki, z których skradli pieniądze.

Funkcjonariusze przesłuchali już starszego z chłopców w charakterze nieletniego sprawcy czynów karalnych - dwóch rozbojów i kradzieży. Młodszy zostanie przesłuchany w najbliższych dniach. Zebrane materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszych krokach wobec nieletnich.

~Dorota

09-11-2022 04:34 2 1

Dziwny ten tekst - 11-15 lat to małoletni? a 12-16 lat to nastoletni? dziwne... chyba że zagrała tu narodowość i podwójne standardy słownictwa to celowa zagrywka... tak czy inaczej coś się gubicie w zeznaniach.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.