Posłuchaj:

W Jaśle bandyta napadł na księdza, gdy ten chodził po kolędzie. Napastnik, wymachując nożem, zmusił księdza do oddania teczki.
Do napadu na księdza z parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Jaśle doszło wczoraj (29.12) wieczorem. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu po godz. 19.

Duchowny odwiedzał domy i mieszkania w związku z wizytą duszpasterską. Kiedy wszedł na teren jednej z posesji, podbiegł do niego mężczyzna z kapturem na głowie i nożem w ręce. Zażądał oddania teczki, którą duchowny miał przy sobie. Po jej wyszarpaniu oddalił się w nieznanym kierunku. W teczce nie było pieniędzy, były za to obrazki bożonarodzeniowe, kropidło, modlitewnik i dokumenty parafialne.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane przez policjantów jako rozbój. Na szczęście duchowny nie odniósł żadnych obrażeń.

- Apelujemy do osób, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, choćby nawet z pozoru wydające się jako błahe, aby zgłaszały się na policję z tymi informacjami, będziemy je wszystkie weryfikować - mówi kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Z policjantami można kontaktować się telefonicznie przez całą dobę pod numerem telefonu 47 829 53 10 lub 510 997 379.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.