To pierwsza zmiana znaku graficznego Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej od 2000 roku, kiedy to zostało utworzone. Oficjalnie ogłoszono też datę powracającej po przerwie Piłkarskiej Gali Podkarpacka Nike.
Z okazji prezentacji nowego logo Podkarpacki Związek Piłki Nożnej zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową.

W prezentacji nowego logo Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej osobiście uczestniczył prezes tego stowarzyszenia Mieczysław Golba. To on podczas konferencji opowiedział o pomyśle na nowy znak graficzny, jak powstał i jaki był cel tego przedsięwzięcia.

- Mamy nowe logo i może trochę, to trwało, od kiedy rozpoczęliśmy ten proces do tego momentu, ale mieliśmy kilka propozycji nowego logo. Chcieliśmy wybrać tę najlepszą. Zależało nam, żeby zachować w nim ten element piłki nożnej i to się udało, bo jest ten kształt piłki będącej w obrocie - mówi Mieczysław Golba.

Korzenie związku piłki nożnej na naszym terenie sięgają 1945 roku. Wówczas został utworzony Rzeszowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Pod nazwą Podkarpacki Związek Piłki Nożnej stowarzyszenie istnieje od roku 2000 i to właśnie wtedy powstało to logo, którym związek posługiwał się dotychczas.

Kolory zastosowane w identyfikacji wizualnej Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej odnoszą się do barw z flagi województwa podkarpackiego. Dochodzi też symbol krzyża kawalerskiego widocznego zarówno w herbie, jak i fladze województwa.

Znak graficzny Podkarpackiego ZPN jest zbudowany z trzech elementów: piłki z łatami w barwach czerwono-granatowych, które zostały wystylizowane niczym w obrocie, krzyża kawalerskiego barwy białej umieszczonego na środkowej łacie piłki i otoku zawierającego skróconą nazwę związku oraz podwójny łuk dopełniający kompozycję jako nowoczesny, linearny ornament. Wymienione symbole zostały narysowane w sposób możliwie uproszczony za pomocą jednolitej kreski. Kompozycja została ułożona w okrągłą formę, co jest nawiązaniem do stylistyki piłkarskiej.
Logo ma transparentną formę, czyli tło można zmieniać. Występuje w dwóch podstawowych wariantach kolorystycznych: piłka z granatowym liternictwem na jasnym tle oraz piłka z białym liternictwem na ciemnym tle.

Zarówno sam styl czcionki, jak i jej kolory czy kolory tła są ściśle określone w księdze znaków. To samo tyczy się konstrukcji znaku, pola ochronnego.

W związku ze zmianą logo, powstała też cała rodzina znaków Podkarpackiego ZPN. Nowe logo, zbudowane oczywiście na tym Podkarpackiego ZPN, będą mieć wszystkie podokręgi czyli dębicki, jarosławski, krośnieński, rzeszowski i stalowowolski. Nowy znak graficzny będą mieć też Kolegium Sędziów oraz wydziały piłki kobiecej i futsalu.

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej

Wkrótce nowe logo pojawi się na wszystkich materiałach reklamowych i promocyjnych Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Od czwartku funkcjonuje na stronie internetowej, w mediach społecznościowych.
Głównym autorem nowego logo jest Jakub Malicki z polskielogo.net, który przygotowywał również znaki graficzne dla wielu innych wojewódzkich związków sportowych.

- Wprowadzenie nowego logo wiąże się też z przyszłością naszego związku. W związku z tym, że świat się zmienia, są wprowadzone nowe technologie, współcześni sponsorzy też patrzą na wizerunek związku i my staramy się, żeby go cały czas poprawiać, aby kluby dobrze się czuły jako część tego związku. Z tego powodu też powstała u nas w związku Komisja Informacji i Promocji. Zapraszam na naszą stronę internetową, na nasze media społecznościowe. W ostatnim czasie pojawiło się tam bardzo dużo informacji, można poczytać dużo różnych wywiadów, przeprowadzamy transmisje na żywo z meczów w regionie i chcemy to jeszcze rozszerzać. Chcemy to robić, pokazywać, to co się dzieje, żeby mieć więcej odbiorców, żeby być mocnym związkiem również medialnie. A medialnie, na tle innych związków, również plasujemy się w czołówce i nie chcemy tej pozycji stracić. Dzięki pozycji chcemy pozyskiwać nowych sponsorów dla piłki nożnej, żeby te nasze kluby wspierać i pomagać im finansowo - informował Mieczysław Golba.

Sędziowie z Podkarpacia rywalizowali w Krośnie
Prezes Golba ogłosił też oficjalnie, że 10 lutego 2023 roku po przerwie wraca Gala Piłkarska Podkarpacka Nike. - Chcemy docenić dzięki temu kluby, piłkarki, piłkarzy, trenerów, sponsorów, wychowawców dzieci i młodzieży, a także samorządowców i działaczy. To się będzie działo w sposób szczególny podczas gali w Łańcucie 10 lutego - dodał Mieczysław Golba.

Gala odbędzie się tradycyjnie już w Hotelu Łańcut.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.