Policjanci z CBŚP oraz KWP rozbili działającą od 2018 r. grupę przestępczą działającą na terenie całego naszego kraju. 130 funkcjonariuszy oraz specjalistów rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, likwidując przy tym agencje towarzyskie. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.
Sprawa dotycząca zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie czerpali korzyści z cudzego nierządu, jest wyjaśniana od wielu miesięcy przez policjantów z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji i prokuratorów z Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku.
Grupa przestępcza przez cały okres swojej działalności mogła prowadzić nawet kilkanaście agencji towarzyskich w prywatnych mieszkaniach. Kobiety werbowane były za pośrednictwem m.in. portali internetowych. Członkowie grupy organizowali im miejsce pracy, przygotowywali oferty reklamowe, a także zapewniali im ochronę. W zamian za to kobiety oddawały połowę zarobionych pieniędzy. W Gdańsku, Słupsku oraz Szczecinie zatrzymali pięcioro podejrzanych, w wieku od 24 do 45 lat. Wówczas także, zlikwidowano działające w Gdańsku agencje towarzyskie. Podczas przeszukania agencji, mieszkań oraz różnych obiektów użytkowanych przez podejrzanych, policjanci zabezpieczyli amunicje do broni ostrej, atrapę broni palnej, maski, kominiarki oraz niebezpieczne narzędzia w postaci maczety, pałki teleskopowej, kija bejsbolowego czy noży.
Cztery zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku, gdzie usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym dwie kierowania nią. Trzech zatrzymanych decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy. Zarzuty kierowania grupą przestępczą usłyszeli 45-letni Piotr N. i 32-letnia Judyta H.
Z uwagi na rozwojowy charakter sprawy, śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.