16 stycznia w sali narad Rady Miasta Krosna prezydent Krosna otworzył pierwsze posiedzenie Krośnieńskiej Rady Kobiet. Ma to być ciało opiniodawczo-doradcze prezydenta.
Głównym celem utworzenia Krośnieńskiej Rady Kobiet jest zwiększenie udziału kobiet w życiu Krosna, a także reprezentowanie interesów i potrzeb różnych środowisk kobiecych, diagnozowanie sytuacji kobiet i rodzin w Krośnie.

Powołana Rada ma służyć całej społeczności lokalnej poprzez m.in. opiniowanie zadań priorytetowych, wyrażanie opinii temat projektów dokumentów na strategicznych miasta, przedstawianie propozycji w zakresie zadań na rzecz poprawy sytuacji kobiet w obszarze polityki społecznej, rodzinnej, senioralnej, współpracę z innymi radami, zespołami, organizacjami funkcjonującymi w mieście.
Rada będzie inicjować, wspierać akcje społeczne, szkolenia, debaty, konferencje oraz programy kampanie społeczne, podnoszące świadomość społeczną w zakresie praw kobiet.

Do Rady zostały powołane panie, które już od lat działają na rzecz rozwoju miasta i wsparcia jego mieszkańców, reprezentują różne środowiska oraz dziedziny życia społecznego.

Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się 16 stycznia, akty powołania wraz z kwiatami wręczył wszystkim paniom prezydent Piotr Przytocki, który zgodnie z przepisami, prowadził spotkanie inauguracyjne.

Wybrano również prezydium Rady. W jego skład weszły: Laura Starowiejska (przewodnicząca), Zuzanna Kania (wiceprzewodnicząca), Joanna Baran (sekretarz). Omówione także tematy, którymi panie zamierzają się zająć w pierwszej kolejności. Jest to między innymi integracja kobiet oraz wdrażanie dobrych wzorców w krośnieńskiej oświacie.

Skład I kadencji Krośnieńskiej Rady Kobiet powołanej na dwa lata:


- Joanna Baran (pedagog, psycholog, pracownik Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie, pedagog w świetlicy socjoterapeutycznej w Ogródku Jordanowskim)
- Katarzyna Habrat (prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie agencji ubezpieczeniowej)
- Lilianna Jastrząb (aktywna działaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krośnie)
- Zuzanna Kania (psychoterapeutka, seksuolożka, animatorka w akcjach społecznych, w tym “ObudźMY Miasto!")
- Ewa Kiełtyka-Glazar (członek Cechu Rzemiosł Różnych, zaangażowana w akcje społeczne, promujące Krosno i jego produkty w kraju)
- Barbara Maksym-Kędzior (organizatorka i koordynatorka opieki hospicyjnej i paliatywnej, wolontariuszka Fundacji Dotyk Anioła)
- Krystyna Osika (pracownik samorządowy, Urząd Miasta Krosna)
- Gabriela Pawłowska (inicjatorka działań w obszarze ochrony zwierząt, wiceprezes zarządu Fundacji Pasjonauci, przewodnicząca Zarządu Osiedla Tysiąclecia)
- Laura Starowiejska (społeczniczka promująca integrację zawodową i społeczną)
- Anna Zielińska (pracownik Cechu Rzemiosł Różnych, Lokalnego Centrum Aktywności w Polance, prezes zarządu Stowarzyszenia Kogel Mogel)
- Małgorzata Szuba (przedsiębiorca, inicjatorka różnego typu akcji kulturalnych i sportowych)

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.