W poniedziałek około godziny 7.00 na DK 9 na granicy Rzeszowa i Głogowa Młp. (przysiółek Pod Borem) doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. W wyniku zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. Utrudnienia trwały do 12.30
Pisaliśmy na ten temat w porannym artykule pt.: Głogów Młp. Zderzenie osobówki z ciężarówką. Utrudnienia

- Kierujący samochodem osobowym marki Audi czołowo zderzył się z ciężarówką. W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala - wyjaśnia Anna Klee-Bylica z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Na miejscu zdarzenia strażacy - zastali ciągnik siodłowy z naczepą blokujący jezdnię oraz samochód osobowy stojący w przydrożnym rowie. W samochodzie uwięziony był ranny kierowca.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz osoby poszkodowanej w pojeździe, wykonaniu dostępu do kierowcy przy użyciu narzędzi hydraulicznych, ewakuacji poszkodowanego do karetki, doraźnym zabezpieczeniu rozległego wycieku płynów eksploatacyjnych przy użyciu piany oraz późniejszej neutralizacji plamy za pomocą sorbentu. Po ok. 5 godzinach zastępy wróciły do remizy.
- mówią Druhowie z OSP Głogów Małopolski.

Droga była zablokowana do godziny 12.30. Objazd odbywał się przez pobliską stację benzynową.


W działaniach brały udział:
- OSP Głogów Młp. - 2 zastępy ratowniczo- gaśnicze GBA-Rt,
- JRG 1 Rzeszów - zastęp ratowniczo - gaśniczy (GCBA), specjalistyczny zastęp ratownictwa drogowego (SCRd), lekki samochód rozpoznawczo- ratowniczy z zapasem sorbentu
- 2 zespoły PRM
- 4 radiowozy Policji.