10188 porcji ciepłych posiłków dowiózł potrzebującym "Autobus ciepła" w Rzeszowie w minionym sezonie zimowym. Organizatorom akcji udało się nakarmić ponad 5 tysięcy osób.
Kolejna edycja akcji wystartowała w połowie listopada i zakończyła się w środę. To wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie i Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Jego celem jest regularne dostarczanie ciepłych posiłków w ustalone miejsca, we wskazanym czasie. W dobiegającym końca sezonie zimowym "Autobus ciepła" zatrzymywał się w czterech miejscach: przy Zarządzie Transportu Miejskiego na ul. Trembeckiego 3, przy kościele Matki Bożej Różańcowej na ul. Orlej 17, obok hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu i przy Parku Papieskim. Szacujemy, że ciepłe posiłki spożyło tutaj 5083 osoby.

- Pomoc osobom w trudnej sytuacji materialnej jest bardzo istotna. Szczególnie w sezonie zimowym, kiedy temperatury są niskie, ciepły posiłek to podstawa. Bardzo się cieszę, że "Autobus ciepła" po raz kolejny spotkał się z tak dobrym przyjęciem. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Wspaniale, że mogliśmy udzielić pomocy tak dużej liczbie osób - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Autobus ciepła w Rzeszowie

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta przypomina, że w Rzeszowie z darmowych ciepłych posiłków osoby potrzebujące mogą korzystać przez cały rok w kuchni albertyńskiej, przy ul. Jana Styki 21. Działa tu także schronisko, które dysponuje 80 miejscami oraz noclegownia. Można tutaj liczyć zarówno na doraźną pomoc - jedzenie, ciepłą kąpiel i czyste ubranie, jak i na dłuższy pobyt.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.