Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 33 w Rzeszowie będą mogli uczyć się w wyjątkowej klasie o profilu "Sporty wodne". Chodzi konkretnie o skoki do wody i pływanie. Warunek powstania takiej klasy jest jeden: zainteresowanie dzieci i rodziców. Spotkanie w tej sprawie już 22 marca w szkole przy Hetmańskiej.
Pomysł na to, aby IV klasa Szkoły Podstawowej nr 33 przy ul. Hetmańskiej w roku 2023/2024 miała profil "Sporty wodne", zrodził się w głowach kierownictwa Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, basenu przy ul. Matuszczaka, dyrekcji szkoły oraz członków Klubu Sportów Wodnych Stal Rzeszów.

Jeśli klasa powstanie, jej uczniowie, zamiast zwykłych zajęć wychowania fizycznego, będą każdego dnia rano (7.30 - 9.00) trenować skoki do wody i pływanie. Trening ma się odbywać na basenie przy ul. Matuszczaka. Później dzieciaki autokarem wrócą do szkoły na resztę zajęć. Wszystko bez żadnych dodatkowych opłat.

- Mając super obiekt i kadrę trenerską na najwyższym poziomie, postanowiliśmy zbudować klasę sportową. Skoki do wody są na razie na tyle niszowym sportem, że zdecydowaliśmy połączyć je z pływaniem. To podobne środowiska, więc taka klasa jak najbardziej ma sens - wyjaśnia Łukasz Krasowski, kierownik basenu przy Matuszczaka w Rzeszowie.

Dodaje, że wymaganiem do otwarcia klasy jest minimum 15 chętnych i spełniających wymagania uczniów. Nabór potrwa do końca maja, później będą również testy sprawnościowe. Na samym początku warto jednak udać się na spotkanie w sprawie klasy w Szkole Podstawowej nr 33. To zaplanowane jest na środę 22 marca o godzinie 17.30.

Ćwiczenia na basenie w Rzeszowie

Rzeszów będzie szkolił mistrzów. Jako jedyny w Polsce


Jeśli wszystko się uda, będzie to jedyna klasa w Polsce nastawiona na trenowanie skoków do wody. Jej utworzenie jest możliwe przede wszystkim dzięki wybudowaniu wartego blisko 26 mln złotych basenu przy ul. Matuszczaka.

- To jeden z najnowocześniejszych obiektów w całej Europie, który jest dostosowany do najwyższych standardów sportowych. Można tu organizować zawody rangi światowej, ale również świetnie się szkolić - podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

- Oprócz samej niecki basenu, mamy suchą strefę z batutami do ćwiczeń, siłownię i pełne zaplecze odnowy biologicznej: saunę, jacuzzi i gabinety fizjoterapeutyczne. Mamy obowiązek szkolić dzieci i młodzież jak najlepiej, bo to właśnie oni już niedługo będą naszą rzeszowską dumą - wymienia Adrian Rudawski, dyrektor ROSiR.

Ćwiczenia na basenie w Rzeszowie

Spotkanie w SP nr 33 jest otwarte, więc mile widziane są dzieci uczęszczające obecnie do III klasy szkół podstawowych oraz ich rodzice. W kwietniu planowane są również dni otwarte w basenie przy ul. Matuszczaka.

Więcej informacji o tym i innych spotkaniach: https://lo5.resman.pl/szkola-podstawowa-sportowa-nr-33/

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.