Ułatwiające krótki postój miejsca zostały wyznaczone przy ul. Kochanowskiego na os. 1000-lecia, w sąsiedztwie dworca kolejowego.
Trwa budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. To największa, bo warta ponad 70 mln zł, z trwających obecnie w Rzeszowie inwestycji. Jej efektem będzie zupełnie nowy wygląd placu przed głównym rzeszowskim dworcem kolejowym. Powstanie tam podziemny parking, który będzie mógł pomieścić ponad 100 pojazdów.

Łatwiejszy postój przy ul. Kochanowskiego w RzeszowieBędzie on połączony podziemnym przejściem z budynkiem dworca kolejowego, który także jest obecnie przebudowywany. Częścią RCK jest także przebudowa układu drogowego w sąsiedztwie dworca. Jednym z jego elementów będzie nowe rondo u zbiegu ulic Grottgera i Asnyka.

W związku z budową centrum komunikacyjnego wielu podróżnych do dworca kolejowego dochodzi przejściem podziemnym, od strony ul. Kochanowskiego. Dlatego też w niedużej odległości od wejścia do przejścia wyznaczone zostały dwa miejsca postojowe kiss&ride.

Korzystający z nich kierowcy będą mogli zatrzymać się na trzy minuty, by wysadzić pasażerów lub też ich zabrać. Podobne miejsca Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wyznaczy, dla rodziców dowożących i odbierających dzieci, w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej 17.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.