Sejmik Województwa Podkarpackiego przyjął uchwałę ws. obrony dobrego imienia świetego Jana Pawła II. Uchwała została przyjęta przy jednym głosie wstrzymującym się.
- Ataki na świętego Jana Pawła II wymagają od nas zdecydowanej reakcji, bo my pamiętamy i postać papieża, i jego nauczanie. Stąd nasze stanowisko wobec nieuczciwych ataków na ten wielki autorytet - mówił w czasie sesji sejmiku wicemarszałek województwa Piotr Pilch.

Uchwała w sprawie przyjęcia stanowiska Sejmiku Województwa Podkarpackiego w obronie dobrego imienia świętego Jana Pawła II została na obrady lokalnego parlamentu wniesiona z inicjatywy Klubu Radnych PiS.

- Chcieliśmy przyjąć w drodze aklamacji uchwałę broniąca dobre imię św. Jana Pawła II , postaci tak ważnej dla nas mieszkańców Podkarpacia i chyba wszystkich Polaków. To jest bardzo ważne, aby bronić tej pomnikowej postaci, która zapisała się zarówno w historii Polski, jak i historii świata - podkreślał przewodniczący sejmiku województwa Jerzy Borcz.

Uchwała została przyjęta przy jednym głosie wstrzymującym się.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.