Parafia Katedralna pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie poinformowała dziś oficjalnie o wykryciu COVID-19 u 3 księży oraz 3 sióstr zakonnych pracujących w parafii. W szpitalu przebywa jedna osoba, pozostali przebywają w izolacji. Czują się dobrze.
- Z przykrością informujemy, że nasze przypuszczenia się potwierdziły. Wykryto COVID-19 u 3 naszych księży (Ks. Infułat – hospitalizowany oraz księża wikariusze: Krzysztof i Julian). Po przebadaniu sióstr zakonnych okazało się, że wynik pozytywny również mają: s. Assumpta, s. Julitta i s. Bogusława. Stan chorych jest dobry, większość przechodzi bezobjawowo. - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie parafii.

- Zaraz po podejrzeniu zakażenia, wszystkie osoby pracujące w Katedrze zostały przebadane. W trosce o dobro parafian poranne Msze Święte w poniedziałek (5 X 2020 r.) zostały odwołane, a kościół profesjonalnie zdezynfekowany. Pisaliśmy o tym w artykule pt.: Koronawirus nawiedził rzeszowską Katedrę

Jednocześnie jak zapewniają księża - w Katedrze przestrzegane są wszelkie zasady sanitarne: umieszczone są środki dezynfekcyjne, regularnie przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa, konfesjonały zabezpieczone są folią, kapłani posługują w maseczkach, a rozdzielający Komunię św. dezynfekują ręce przed i po rozdzielaniu Ciała Pana Jezusa - czytamy w oświadczeniu parafii.

Księża przyznają, że nie znają źródła zakażenia, dlatego proszą parafian, którzy w ostatnim czasie mieli bezpośredni kontakt z trzema zakażonymi księżmi i siostrami - o obserwację swojego zdrowia i w razie potrzeby o kontakt ze służbami sanitarnymi. My również czekamy na wytyczne służb sanitarnych - czytamy w oświadczeniu duchownych.

Życząc dużo zdrowia, prosimy o modlitwę i o niej zapewniamy wszystkich naszych parafian - podsumowują.