Pracownicy PGE Obrót i rzeszowskiego oddziału PGE Dystrybucja, wspierani przez dzieci ze szkoły Podstawowej nr 13 w Rzeszowie oraz młodzież z Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów posadzili w nadleśnictwie Głogów Małopolski ponad 4 tys. młodych sosen w ramach akcji "Lasy pełne energii".
"Lasy Pełne Energii" to flagowy, autorski projekt środowiskowy Grupy PGE, który jest prowadzony od ponad 23 lat. Co roku wiosn±, pracownicy PGE, wspólnie z rodzinami, dziećmi, młodzieżą szkolną, harcerzami, sportowcami i przedstawicielami lokalnych społeczności, sadzi drzewa na terenie nadleśnictw współpracujących z PGE.

- Prowadzenie w zielonej zmianie ma nie tylko wymiar transformacji energetycznej i oferty biznesowej. To także projekty z zakresu ochrony środowiska, w które angażujemy nasze lokalne otoczenie. Akcja ma charakter mocno edukacyjny, ponieważ leśnicy przekazują przy tej okazji dużo ciekawostek ekologicznych i przyrodniczych - mówi Paweł Majewski, prezes zarządu PGE Obrót.


Celem programu "Lasy Pełne Energii" jest poprawa jakości powietrza, stanu wód gruntowych i odbudowa drzewostanu w polskich lasach. Program kształtuje właściwe postawy społeczne i ekologiczne wśród pracowników i ich rodzin, a także sprzyja nawiązywaniu i pielęgnowaniu relacji dobrosąsiedzkich Grupy PGE z lokalnymi społecznościami.

- Dzięki tej akcji budujemy świadomość ekologiczną wśród dzieci i młodzieży. Wspólnie ze społecznościami lokalnymi przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego w naszym regionie. Dlatego, cieszymy się, że udało nam się zaangażować w tę akcję tylu młodych ludzi i posadzić ponad 4 tys. nowych drzew - mówi Grzegorz Pietrusza, dyrektor generalny PGE Dystrybucja Oddział Rzeszów.


W 2022 roku uczestnicy "Lasów Pełnych Energii" posadzili drzewa w 19 lokalizacjach na terenie 13 województw. W akcji wzięli udział wolontariusze PGE wraz z rodzinami, młodzieżą szkolną i sportowcami. Przez cztery wiosenne tygodnie oraz jesieni±, ponad 1700 pracowników Grupy PGE i zaproszonych gości posadziło wspólnie ponad 75 tysięcy młodych drzew.

Program "Lasy Pełne Energii" realizowany jest od 23 lat, przy czym od 2007 roku oficjalnie jako Grupa PGE. W tym czasie w programie wzięło udział blisko 27 tys. osób. Uczestnicy posadzili wspólnie ponad 770 tys. drzew w 51 lokalizacjach na terenie 14 województw.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.