W czwartek 30 marca w jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Rzeszowie, odbyło się podsumowanie obchodów 150-lecia Rzeszowskiej Straży Pożarnej.
Wśród wielu znakomitych gości, zaproszonych przez Komendę Miejską PSP w Rzeszowie, byli: Starosta Rzeszowski - Pan Józef Jodłowski, Przewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego - Pan Tomasz Wojton oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy - Pan Jacek Górak.

Spotkanie było wyjątkową okazją do podsumowania 150 lat pracy rzeszowskich strażaków oraz zapoznania się z ciekawostkami dotyczącymi regionalnego pożarnictwa. Autorem książki "150 lat Straży Pożarnej w Rzeszowie", która miała premierę na dzisiejszym spotkaniu, jest Radny Powiatu Rzeszowskiego-Pan Rafał Białorucki.

- To opowieść o strażakach, którzy własnym uporem, odwagą i determinacją wywalczyli sobie miejsce w historii miasta i regionu. Z ich poświęcenia, pracy i wysiłku korzystają do tej pory następne pokolenia. Dokonania te zasługują na upamiętnienie w formie książki - powiedział Rafał Białorucki.

Po krótkiej przemowie autora i wręczeniu egzemplarzy książki wszystkim zaproszonym gościom, Starosta Rzeszowski przekazał swoje gratulacje oraz podsumował dotychczasowy wkład powiatu w służbę pożarniczą.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.