Czas na drugie podejście do rozegrania tzw. Derbów Południa. W czwartkowe popołudnie Unia Tarnów podejmie na własnym stadionie Texom Stal Rzeszów.
Texom Stal Rzeszów ma za sobą udaną inauguracje sezonu. "Żurawie" na rozpoczęcie ligowych zmagań dosłownie "rozjechali" u siebie Enea Polonię Piłę wynikiem 60:30. Aż troje zawodników Rzeszowian zdobyło podczas tego spotkania komplet punktów. Więcej na temat tego spotkania przeczytacie Państwo tutaj: Texom Stal Rzeszów znokautowała na inauguracje sezonu Polonie Piłę

Zupełnie inaczej sezon rozpoczął się dla zawodników Unii Tarnów, którzy przegrali w pierwszym spotkanie z OK Bedmet Kolejarz Opole.

Menadżerowie obu zespołów podali już awizowane składy na czwartkowe spotkanie. W zespole z Rzeszowa nie doszło do większych zmian, za wyjątkiem formacji juniorskiej. W miejsce Bartosza Curzytka pojawił się Michał Majcher. Młodszy z braci Curzytków nie zachwycił podczas niedzielnego spotkania, zdobywając zaledwie jeden punkt. Niewiadomo kto pojedzie w parze z Majcherem.

Zestawienie drużyny prowadzonej przez Stanisława Burzę także różni się jednym zawodnikiem względem inauguracji. Na owalu w tarnowskich Mościcach nie pojawi się Oskar Bober, którego zastąpi Kenneth Hansen. Polak w Opolu zdobył zaledwie dwa punkty i to właśnie też jego "oczek" zabrakło do wywiezienia z trudnego terenu dwóch dużych punktów meczowych.

Składy awizowane na Derby Południa:


Texom Stal Rzeszów:
1. Marcin Nowak
2. Peter Kildemand
3. Rafał Karczmarz
4. Kevin Wölbert
5. Jacob Thorssell
6. Mateusz Majcher
7.
8.

Grupa Azoty Unia Tarnów:
9. Kenneth Hansen
10. Ernest Koza
11. Matic Ivacic
12. Piotr Pióro
13. Rene Bach
14. Mateusz Gzyl
15. William Drejer
16.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.