Pierwszy Rajd rowerowy Tour de WSIiZ - Rowerem po zdrowie szlakiem Green Velo wystartuje już 13 maja o godz. 10:30 z Kampusu WSIiZ w Rzeszowie przy ul. Sucharskiego 2.
Rajd rowerowy Tour de WSIiZ ma na celu nie tylko zachęcać do korzystania z roweru jako środka transportu, ale również zjednoczyć społeczność akademicką oraz tych wszystkich mieszkańców Rzeszowa i okolic, którzy zdecydują się na podjęcie wyzwania. Wśród uczestników rajdu, którzy pokonają całą trasę rajdu, rozlosowany zostanie rower. Do udziału w rajdzie zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek, udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Celem organizacji rajdu jest propagowanie prozdrowotnych postaw spędzania wolnego czasu, a także promocja zdrowego stylu życia i zrównoważonej turystyki rowerowej w województwie podkarpackim. Trasa rajdu została zaplanowana w taki sposób, aby promować istniejącą infrastrukturę rowerową - ścieżki rowerowe w Rzeszowie oraz szlak rowerowy GREEN-VELO.

Pośrednim celem organizacji wydarzenia jest promowanie roweru jako środka transportu, dzięki któremu możemy bez problemu płynnie poruszać się po zatłoczonych miastach, aktywnie wypoczywać, a w konsekwencji skutecznie ograniczać emisję CO2.

Zawodnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w tegorocznej edycji, będą mieli do pokonania około 20-kilometrową trasę z punktu startu, który umiejscowiony jest przy siedzibie WSIiZ w Rzeszowie na ul. Sucharskiego, do punktu mety, mającego swoje miejsce na Kampusie WSIiZ w Kielnarowej.

Po drodze zlokalizowane będą dodatkowe punkty startowe dla tych, którzy zechcą dołączyć do rajdu w 1/3 i 2/3 odległości trasy. Trasa Rajdu ma umiarkowany poziom trudności. Cała trasa dostępna jest tutaj: Rajd rowerowy WSIiZ

Po dotarciu na metę na Uczestników czekać będzie rozgrzany grill i poczęstunek oraz pełen atrakcji EkoPiknik, który uświetni występ Krystiana Herby. Otwarte będą również strefy aktywności, dietetyki, rehabilitacji i rozrywki. Wśród uczestników rajdu, którzy pokonają całą trasę rajdu, rozlosowany zostanie rower ufundowany przez Decathlon, a wśród pozostałych uczestników rajdu rozlosowanych zostanie 70 nagród.

Plan Rajdu Rowerowego Tour de WSIiZ: • 9:30 - Rozpoczęcie zbiórki przy Kampusie WSIiZ w Rzeszowie na ul. Sucharskiego 2

 • 10:30 - Start Rajdu

 • 13:30 - Planowany przyjazd na metę na terenie Kampusu WSIiZ w Kielnarowej

 • 13:30 - 16:15 - Rozpoczęcie Ekopikniku aktywności i zdrowego odżywiania, w tym między innymi:

 • - strefa zabaw - atrakcje i zabawy dla dzieci;
  - strefa zdrowia - sprawdź swoje ciśnienie, poznaj techniki automasażu i uzyskaj porady dietetyczne;
  - strefa atrakcji - konkursy z nagrodami, sprawdź się w jeździe w alkogoglach;
  - strefa rowerów - przyjdź i wypróbuj! + porady rowerowe, przegląd bezpieczeństwa roweru;
  - strefa beauty - malunki na dziecięcych buziach i porady kosmetologiczne.
 • 13:30 - Poczęstunek - kiełbaska z grilla i małe co nieco,

 • 14:30 - 15:00 - Niesamowity pokaz - rowerowe show Krystiana Herby,

 • 16:00 - Finał konkursu "Be Eco - zaprojektuj kask rowerowy",

 • 16:15 - 16:30 - Rozlosowanie nagród wśród uczestników rajdu - w tym roweru!

 • 17:00 - Zakończenie Rajdu.


W celu udziału w imprezie należy zgłosić uczestnictwo w terminie do 5 maja 2023 r. poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Rajd Tour de WSIiZ

partnerzy

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.