W Zakładzie Nauk o Człowieku na Uniwersytecie Rzeszowskim dokonano odsłonięcia tablicy upamiętniającej Przesława Romańczuka.
Wrzesław Romańczuk w latach 1994-2000 był dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. W 2002 r. obronił habilitację w Centrum Zdrowia Dziecka. Opublikował 80 prac naukowych. W 2002 r. został profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Prof. Romańczuk był prekursorem gastroenterologii dziecięcej w Rzeszowie. Tę nową dziedzinę medycyny zgłębiał już w połowie lat 80-tych. W 2004 roku dzięki jego staraniom utworzono Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa UR.

Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski odznaczył go pośmiertnie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 22 lutego 2022 r. rzeszowscy radni jednogłośnie zdecydowali, że nazwę ulicy Wrzesława Romańczuka otrzyma odcinek biegnącej od ul. Jana Niemierskiego, w kierunku północnym, a następnie zachodnim do al. Armii Krajowej

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.