Aż siedem firm zgłosiło swoje oferty na zaprojektowanie i wybudowanie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Pięć z nich mieści z się w zakładanych granicach finansowych.
Rzeszów w piątek otworzył możliwość składania ofert na budowę Centrum Komunikacyjnego. W przetargu weźmie udział aż siedem firm. Ich oferty mieszą się w granicach 73 mln - 109 mln zł. Na inwestycję miasto ma przeznaczone 91,5 mln. zł.

- Oferty na budowę będą teraz w trakcie analizowania. Tych, które mieszczą w granicach możliwości finansowych jest pięć. Miasto chce wybrać odpowiednią firmę już w pierwszym podejściu - mówi nam Agnieszka Siwak-Krzywonos.

Najtaniej swoją ofertę wyceniła firma Budimex z Warszawy - 73 750 800 zł. Inna firma ze stolicy, Erbud, zaproponowała cenę 81 556 380 zł. Cena oferty przedsiębiorstwa Adamietz ze Strzelec Opolskich opiewa na 82 977 777 zł, Baudziedzic z Rudnej Małej 85 116 000 zł, SKB z Warszawy 88 331 102 zł, Inżynierii Rzeszów 96 134 340 zł a konsorcjum firm: Torpol z Poznania, AJ Profibud z Chmielnika i Texom z Krakowa 109 202 605 zł.

Inwestycja została podzielona na dwie części. W pierwszej kolejności wykonawca będzie musiał przebudować plac dworcowy przy ulicy Grottgera. Na placu powstaną perony autobusowe oraz dwupozimowy parking podziemny. W ramach przebudowy ul. Grottgera do wykonania będzie rondo dwupasmowe na skrzyżowaniu ul. Grottgera i Asnyka oraz przebudowa jezdni ul. Grottgera.

W drugiej kolejności w systemie projektuj i buduj, zostanie przebudowany budynek samego dworca kolejowego. Zaplanowano przebudowę segmentu A i B budynków Dworca PKP, poprzez zmianę układu funkcjonalno-użytkowego. Będzie miało to na celu zwiększenie komfortu oraz poszerzenie możliwości dla podróżnych, którzy mają ograniczone możliwości poruszania się. Zostaną także stworzone nowe systemu teleinformatyczne. W podziemiach znajdą się kasy biletowe oraz system wyświetlający rozkład pociągów i autobusów.