Dwa dni relaksu oraz 10 koncertów polskich gwiazd to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników drugiej edycji RE: Rzeszów Festival. Do ogłoszonych już nazwisk dołączają Jann i Grzegorz Hyży.
Druga edycja festiwalu potrwa dwa dni i przenosi się z terminem na końcówkę lipca.

W piątek i sobotę 28 i 29 lipca usłyszymy 10 koncertów wspaniałych artystów i artystek reprezentujących różne style muzyczne. Na scenie zagoszczą zarówno od dawna znani i już uznani artyści tacy jak T.Love, Sorry Boys czy Król, a także młode pokolenie twórców, którzy jednak mogą poszczycić się już dużym gronem fanów, milionami odsłuchań na You Tube i rosnącą z dnia na dzień popularnością.

Re:Rzeszów Festival to także młoda impreza doskonale oddająca charakter miasta, w którym jest organizowana - nowoczesnego, dynamicznego, innowacyjnego i bogatego w ciekawe inicjatywy. Re:Rzeszów ma ambicje stać się flagowym festiwalem Podkarpacia.

Nazwa festiwalu także nie jest przypadkowa - RE kojarzy się z Resovią, ale też z pozytywnymi zmianami i nowoczesnym myśleniem. RE to REcykling i REuse, czyli odpowiedzialne
i nowatorskie podejście. RE to zaczynanie od nowa, REstart i REset, RE to REgionalność i lokalność. RE to wreszcie RElaks, RElacje i REgeneracja - bo o tym jest właśnie festiwal: wspólnym spędzaniu czasu w regenerującej atmosferze, aktywnym odpoczynku oraz najlepszej jakości rozrywce.

O ARTYSTKACH I ARTYSTACHJANN

Jann szturmem zdobył serca polskiej publiczności i zyskał rozpoznawalność za granicą. Jego piosenki znalazły się na najważniejszych playlistach w serwisie Spotify w kraju, a singiel “Gladiator" podbił również streamingi poza granicami Polski.

Zadebiutował pod koniec 2020 roku singlem "Do you wanna come over?" wydanym pod szyldem FONOBO Label. Kontynuując współpracę z wytwórnią, wypuścił kolejne utwory, a w marcu zeszłego roku ukazała się jego debiutancka EP-ka “POWER".

Jann - jak sam przyznaje, najlepiej czuje się na scenie. Już niedługo wyrusza w swoją pierwszą solową trasę koncertową, którą wyprzedał w niecałe 24 godziny. Będzie można go zobaczyć w pięciu polskich miastach. Wcześniej występował na największych polskich festiwalach (m.in. OFF Festival, Great September) i zagrał z zespołem przed Ralphem Kaminskim. Ma na swoim koncie również koncerty zagraniczne - Budapeszt, Bratysława i Sztokholm.

GRZEGORZ HYŻY

Wokalista, kompozytor, producent i autor tekstów. Artysta, który nadaje polskiej muzyce pop najwyższych światowych standardów. Jego utwory nie schodzą z radiowych playlist. "Króla nocy", O Pani!", "Na chwilę" czy "Wstaję" usłyszeć można o każdej porze dnia i nocy. Jeżeli dodać do tego kawałki filmowe - "Podatek od miłości" oraz "Pech to nie grzech", to mamy pełen obraz jego muzycznego portfolio. Złotych, Platynowych i Multiplatynowych Płyt za single i albumy długogrające ("Z całych sił" z 2014 r. i "Momenty" z 2017) ma na koncie już dziesiątki - ale wciąż pragnie nagrywać nowe hity, bo pisanie hitów ma w małym palcu. Bawi się muzyką, a efekty tej zabawy podziwia cała Polska.

Ma na swoim koncie setki koncertów i dwie trasy klubowe. Oglądać go można było wielokrotnie na największych festiwalach: w Opolu, Sopocie, na festiwalach "Top of the Top" i "Super Hit Festiwalu". Był trenerem w 9. edycji programu "The Voice of Poland". Ma też na koncie wiele prestiżowych nagród przemysłu muzycznego, m.in. Najlepszy Radiowy Debiut (Eska Music Awards 2014) i 5 nominacji do nagrody Fryderyk, w tym aż 3 za "Króla Nocy" (Kompozytor Roku, Autor Roku i Utwór Roku).

W 2022 roku powraca po krótkiej przerwie, która potrzebna była mu na zregenerowanie sił po intensywnym koncertowaniu i zebranie nowych pomysłów. Ich pierwszym przykładem jest już świetnie przyjęty singiel "Kochanie to ja!" (TOP10 krajowej listy Airplay Charts, #1 na Popliscie w RMF FM) oraz nowy numer na lato, zatytułowany… "I ten numer na lato" i "Sztos"! To kontynuacja muzycznej podróży obranej na singlu "Król Nocy", gdzie brzmienia lat 80-tych ubrano w nowoczesne aranżacje. Efektem jest przyjazny dla ucha wytrawny pop, który świetnie sprawdza się także w wersji koncertowej!

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.