Fundacja "Z Sercem do Pacjenta" we współpracy z Rzeszowską Radą Seniorów, Miejskim Centrum Seniora, Uniwersytetem III Wieku Diecezji Rzeszowskiej oraz Fundacją Level Up zapraszają na bezpłatne spotkanie edukacyjno-zdrowotne Klub Pacjenta w Osiedlowym Domu Kultury Tysiąclecia w Rzeszowie.
Kluby Pacjenta to inicjatywa Fundacji "Z sercem do Pacjenta" Grupy American Heart of Poland. Ich celem jest promowanie zdrowego stylu życia i edukowanie społeczeństwa w zakresie profilaktyki, chorób cywilizacyjnych i innych istotnych zagadnień z dziedziny zdrowia. Odbywają się cyklicznie niemal w całej Polsce - wszędzie tam, gdzie działają placówki American Heart of Poland.

Do udziału w wydarzeniach zapraszani są eksperci z różnych dziedzin medycyny oraz przedstawiciele instytucji działających na rzecz zdrowia, na czele z Narodowym Funduszem Zdrowia. Inicjatywa zyskała również patronat honorowy Ministerstwa Zdrowia, a rzeszowski Klub będzie pierwszym, który odbędzie się pod jego egidą. Patronat honorowy nad spotkaniem objął również prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

- Uczestnicy podczas Klubu Pacjenta będą mogli dowiedzieć się jak zadbać o swoje zdrowie i sprawdzić stan swojego organizmu. Będzie można porozmawiać z chirurgiem naczyniowym czy pielęgniarką i uzyskać cenne, indywidualne wskazówki na temat tego, jak utrzymać kondycję swojego organizmu w jak najlepszym stanie. Będzie również możliwość skorzystania z oferty stoiska NFZ ds. profilaktyki, gdzie eksperci Narodowego Funduszu Zdrowia przekażą wiele przydatnych informacji na temat poszczególnych programów oferowanych w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego - mówi prezes Fundacji "Z sercem do Pacjenta" Katarzyna Kucia-Garncarczyk.

Tematy poszczególnych spotkań są zawsze dobierane indywidualnie, w zależności od potrzeb lokalnych społeczności. Majowy Klub Pacjenta w Rzeszowie będzie w dużej mierze dotyczyć problemów związanych z miażdżycą, jako jedną z głównych chorób cywilizacyjnych. Wysłuchać będzie można wykładu Wojciecha Kozłowskiego, chirurga naczyniowego pt. "Czym jest miażdżyca tętnic, jak jej zapobiegać i jak ją leczyć?", a Barbara Świetlik, Przewodnicząca Rzeszowskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych opowie o tym, jak rozpoznać symptomy miażdżycy.

Dopełnieniem agendy będzie prelekcja Rafała Śliża, rzecznika prasowego, pełnomocnika ds. kontaktów zewnętrznych Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie pt. "Profilaktyka to nie tylko badania, czyli słów kilka o tym jak nie chcemy być zdrowi".

Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych rezerwacji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.