Kilka tysięcy złotych na stworzenie zielonej przestrzeni z ławeczką mogą otrzymać grupy sąsiadów z Rzeszowa.
- Już w czasie kampanii wyborczej mówiłem o zmianie jakości życia mieszkańców, o stawianiu na zieleń. Teraz te założenia realizujemy. Dlatego rewitalizujemy parki, skwerki, budujemy parki kieszonkowe, tak aby na każdym osiedlu były takie w niedalekiej odległości od naszych mieszkań. A teraz możemy pójść jeszcze mały kroczek dalej. Bo dlaczego nie założyć sobie pod blokiem uroczego ogródka z ławeczką? - zachęca do udziału w projekcie Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Dodaje, że w ciągu niespełna dwóch lat powstało w Rzeszowie 10 ogrodów kieszonkowych, między innymi przy Kurpiowskiej czy Sikorskiego. W tym roku powstaną kolejne trzy: przy ul. Staszica, Dębickiej i Sportowej. Średni koszt budowy jednego takiego ogrodu to ok. pół miliona złotych.

"Zielona Ławeczka" to ogólnopolski program Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Jest adresowany do mieszkańców otwartych osiedli i chodzi w nim o przemianę zaniedbanych terenów w miniogrody z ławeczką. W projekcie mogą wziąć udział grupy sąsiadów, które chciałyby poprawić wygląd swoich osiedli.

Zespół powinien składać się z minimum pięciu osób, które wyznaczą teren do zazielenienia i przekonają do swojego pomysłu jak największą liczbę mieszkańców. W działania musi zostać zaangażowany również administrator, który zapewni pozwolenie na zagospodarowanie wybranego terenu.

Zespoły należy zarejestrować do 17 maja, a wnioski można złożyć do 7 czerwca. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 30 czerwca. Do zdobycia są granty w wysokości:
  • 3000 zł dla miniogrodów z obiektami mikroretencji;

  • 2500 zł dla miniogrodów bez obiektów mikroretencji.

Pieniądze mogą zostać przeznaczone na zakup roślin, ziemi, ławki, narzędzi i pozostałych elementów miniogrodu. Szczegóły: ZIELONA ŁAWECZKA Edycja 2023

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.