Biskup Rzeszowski utworzył 36. parafię na terenie Rzeszowa i 248. w diecezji rzeszowskiej. Pierwszym proboszczem został mianowany ks. Grzegorz Kot.
W niedziele 7 maja w kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzeszowie-Dworzysku bp Jan Wątroba przewodniczył Mszy św. podczas której został odczytany dekret erygujący 36. parafię w Rzeszowie i 248. w diecezji rzeszowskiej. Eucharystię koncelebrowało 16 kapłanów.

- Dzisiaj rozpoczyna swoje istnienie nowa parafia w diecezji rzeszowskiej, to 248. parafia w naszej diecezji. To w niej ma odtąd dokonywać się owo budowanie wspólnoty na jednym fundamencie, którym jest Chrystus. Każdy tworzący tę wspólnotę ma być owym żywym kamieniem z którego On - Boski Budowniczy wzniesie budowlę. Oby ta budowla była jak najpiękniejsza, oby jak najlepiej odpowiadała temu pragnieniu, które Chrystus przekazał swojemu Kościołowi, które zrodziło się w Jego Sercu - mówił w homilii bp Jan Wątroba o utworzeniu nowej parafii.

Po homilii ks. Janusz Winiarski, dziekan dekanatu Rzeszów-Zachód, odczytał dekret Biskupa Rzeszowskiego powołujący do istnienia parafię pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzeszowie.

Na zakończenie Mszy św. został odczytany list bp. Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych,

- Wielki apostoł trzeźwości, bł. kard. Stefan Wyszyński, często podkreślał, że oprócz rodziny, to parafia stanowi fundament życia społecznego i narodowego. Silne Bogiem rodziny i gorliwe, zjednoczone Bożą miłością parafie, są gwarancją wzrostu Kościoła i całej Ojczyzny. Przewielebny i drogi Księże Grzegorzu! Niech duchowe ojcostwo, które będziesz realizował w Parafii, przyniesie wspaniałe owoce chrześcijańskiego ładu moralnego w tej wspólnocie, do której zostałeś posłany, a poprzez Twoją działalność trzeźwościową, także w całej naszej Ojczyźnie - napisał bp Bronakowski w liście do ks. Grzegorza Kota, który jest diecezjalnym duszpasterzem trzeźwości.

Parafia pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika została wydzielona z terenu parafii pw. Św. Mikołaja w Rzeszowie i parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Świlczy. Nowa wspólnota wchodzi w skład dekanatu Rzeszów-Zachód jako 11 parafia. Teren parafii obejmuje następujące ulice: ul. Ceramiczna, ul. Inwestycyjna, ul. Ludwika Chmury, ul. Dworzysko, ul. Szlachecka, ul. Magnacka, ul. Arystokracka, ul. Łanowa, ul. Technologiczna (nr 2-8, 1-5), ul. Przybyszowska (nr parzyste od 38 wzwyż), ul. Krakowska (nr parzyste od 162 wzwyż i nr nieparzyste od 167 wzwyż).

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.