W środę (10 maja) w godzinach 10:30 - 13:00, oraz w czwartek (11 maja) w godzinach 12:00 - 15:00 będzie można skorzystać z darmowych badań i porady w zakresie nadciśnienia i niedosłuchu w siedzibie NFZ w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8.
Środa to wstęp do Europejskiego Dnia Walki z Otyłością, który obchodzony jest 22 maja. Na stanowisku profilaktycznym odbędzie się wydarzenie poświęcone chorobie nadciśnienia tętniczego, która w wielu przypadka łączona jest z otyłością. W ramach wydarzenia we współpracy z Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Rzeszowie ekspert udzieli informacji w temacie zapobiegania chorobie nadciśnienia tętniczego. Zostaną przybliżone ważne objawy i sygnały ostrzegawcze, często skorelowane z otyłością i innymi chorobami.

Będzie możliwość wykonania bezpłatnego pomiaru ciśnienia tętniczego. Osoby zgłaszające się otrzymają dostosowane do ich potrzeb zalecenia do zdrowego trybu życia oraz informacje jak zapobiegać chorobom i gdzie się badać.

Czwartek będzie dniem związanym z niedosłuchem, który jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń zdrowia u osób dorosłych. Wiąże się z procesem starzenia lub bycia narażonym na nadmierny hałas. Z uwagi na cel, jakim jest profilaktyka słuchu NFZ zaprosił Specjalistę Protetyka Słuchu do udziału w tym wydarzeniu. Na wydarzeniu, każda zgłaszająca się osoba będzie miała możliwość skorzystania z bezpłatnego badania słuchu. Test słuchu, zostanie przeprowadzony za pomocą urządzenia zwanego - audiometrem. Badanie jest bezbolesne i trwa kilka minut, poprzedzone otoskopią ucha, polega na wyznaczeniu progu słyszalności. Pozwala określić rodzaj niedosłuchu i głębokość jego upośledzenia.

Wydarzenie skierowane jest zwłaszcza do osób, które zauważyły u siebie oznaki niedosłuchu, narażonych na hałas i po przebytych infekcjach uszu. Badany od razu otrzyma informację o wyniku. W przypadku stwierdzonych ubytków w słuchu, każdy przebadany otrzyma wskazówki w zależności od wyniku badania oraz informację jak powinien dalej zadbać o swoje zdrowie i słuch.

Wsparciem obu wydarzeń będzie możliwość wykonania bezpłatnych pomiarów w Kiosku Profilaktycznym - określenia wskaźnika BMI oraz analiza składu ciała. Każdy odwiedzający będzie mógł zasięgnąć informacji o programach profilaktycznych dedykowanych dla jego grupy wiekowej, płci i jednostki chorobowej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.