W najbliższą sobotę 13 maja odbędzie się Rajd rowerowy Tour de WSIiZ - Rowerem po zdrowie szlakiem GreenVello połączony z EkoPiknikiem aktywności i zdrowego odżywiania.
Rajd rowerowy ma na celu nie tylko zachęcać do korzystania z roweru jako środka transportu, ale również zintegrować społeczność akademicką oraz tych wszystkich mieszkańców Rzeszowa i okolic, którzy zdecydują się na podjęcie wyzwania.

Trasa rajdu została zaplanowana w taki sposób, aby promować istniejącą infrastrukturę rowerową - ścieżki rowerowe w Rzeszowie oraz szlak rowerowy GREEN-VELO. Wśród uczestników, którzy pokonają całą trasę rajdu, rozlosowany zostanie rower ufundowany przez Decathlon, a w pikniku towarzyszącym rajdowi weźmie udział Krystian Herba.

Start zaplanowany został na godz. 9:30. Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma pakiet startowy, w skład którego wschodzi koszulka rajdu oraz pakiet regeneracyjny. Uczestnicy rajdu będą mieli do pokonania około 20-kilometrową trasę z punktu startu (przy siedzibie WSIiZ w Rzeszowie na ul. Sucharskiego), do punktu mety, mającego swoje miejsce na Kampusie WSIiZ w Kielnarowej. Po drodze zaplanowane będą dwa przystanki, którą pozwolą na szybką regenerację w 1/3 i 2/3 długości trasy. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał będzie ratownik medyczny, a cała trasa rajdu zostanie zabezpieczona przez policję. Trasy przejazdu nie będą zamykane, a w newralgicznych miejscach ruchem kierowała będzie policja.

Cała trasa znajduje się Trasa rowerowa przejazdu

Po dotarciu na metę Uczestników czekać będzie rozgrzany grill i poczęstunek oraz pełen atrakcji EkoPiknik, który uświetni występ Krystiana Herby. Otwarte będą również strefy aktywności, dietetyki, rehabilitacji i rozrywki.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Pula miejsc na rajd została już wyczerpana, ale cały czas otwarte są zapisy na listę rezerwową. Można też cały czas zapisywać się do udziału w EkoPikniku, który otwarty jest dla mieszkańców województwa. Zapisy dostępne są Tour de WSIiZ

Wszyscy uczestnicy rajdu, którzy w swoich mediach społecznościowych podzielą się zdjęciem z Tour de WSIiZ i użyją hasztagu: #jadezwsiz wezmą udział w losowaniu nagród. Do wygrania gadżety rowerowe oraz sprzęt sportowy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.