Za nami kolejne spotkanie z mieszkańcami z cyklu RzeszówToMy. Tym razem w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego prezydent Konrad Fijołek spotkał się z mieszkańcami osiedli Dąbrowskiego i gen. Grota Roweckiego.
Przed spotkaniem z prezydentem, dyżurowali tu urzędnicy, którzy udzielali informacji i przyjmowali pisemne wnioski od mieszkańców. Na stoiskach jednostek miejskich oraz organizacji pozarządowych również działo się wiele. Mieszkańcy mogli dowiedzieć się jakie organizacje pozarządowe działają, czym się zajmują i w jakich wydarzeniach miejskich i osiedlowych mogą uczestniczyć.

Podczas głównej części spotkania prezydent prezentował jak zmieniło się miasto, jakie atrakcje pojawiły się na osiedlach, omawiał nowe inwestycje i plany. Mówił o miejskich priorytetach, o sprawach zgłaszanych dotąd przez mieszkańców i pokazywał jak zostały rozwiązane.

- Miałem okazję opowiedzieć o zmianach w mieście o tym co nowego powstało i co niebawem powstanie. Mieszkańcy zaś mieli czas, aby opowiedzieć o swoich potrzebach. I pierwszy wniosek, jaki nasuwa mi się po tym spotkaniu to duma ze świadomości mieszkańców z kierunku w jakim chcą aby podążało nasze miasto. Bo nie parkingów chcą mieszkańcy, nie nowych, szerokich jezdni, ale ścieżek rowerowych, spokojnego miejsca do odpoczynku, poprawy estetyki niektórych elementów architektury. Chcą więcej jednokierunkowych dróg i zmniejszenia ruchu na ich osiedlach. Bardzo mnie to cieszy. Mnie marzy się to samo. Dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta, zawsze obecni na takich spotkaniach, już skontaktowali się z mieszkańcami zgłaszającymi propozycje zmian i działamy - powiedział prezydent

Wśród zgłaszanych spraw znalazła się m.in. kwestia kontenerów na śmieci, użytkowanych przez hotel, które nieestetyczne zajmują podwórko, poruszano kwestię wprowadzenia jednego kierunku ruchu na ulicy Poznańskiej, trudności z wyjazdem ze swoich posesji. Z ciekawą propozycją zwróciła się jedna z mieszkanek osiedla. Zapytała o możliwość wypożyczania specjalnych pojazdów dla osób starszych, z pojemnikami na zakupy, wynajmowanych na takiej samej zasadzie, jak hulajnogi miejskie.

Jak stwierdziła, będzie to rozwiązanie, które zainteresuje mnóstwo starszych osób, które niestety ze względu na wiek czy problemy zdrowotne obawiają się poruszania hulajnogami. Z pomocą specjalnego pojazdu wygodniej będzie im robić zakupy i nie będą potrzebowały tak często pomocy rodziny w codziennych sytuacjach.

- To doskonały pomysł. W bogatszych krajach zachodnich takie rozwiązania już funkcjonują i ułatwiają życie. My też spróbujmy. Sprawdzimy dotacje unijne i porozmawiamy z firmami wynajmującymi hulajnogi, czy takie pojazdy mają w swojej ofercie lub czy mogą je wprowadzić - powiedział prezydent.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.