Jednym z projektów artystycznych Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie jest Electro East, czyli cykl koncertów w Klubie Festiwalowym w fosie Zamku Lubomirskich prezentujący najciekawszych artystów sceny alternatywnej.
Od 24 do 26 czerwca w stolicy Podkarpacia odbędzie się największy w regionie festiwal kulturalny - Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury. ESK to co roku kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń muzycznych, teatralnych, wystaw, warsztatów, spotkań. Łącznie będzie to kilkadziesiąt projektów, w tym kilka koncertów.

Pierwszego dnia festiwalu w Parku Sybiraków odbędzie się Koncert Główny, który rozpocznie się występem Darii ze Śląska. Dalej usłyszymy kolektywy polsko - zagraniczne, czyli charakterystyczne i unikatowe połączenia muzyczne. Zaśpiewają Justyna Steczkowska, Brainstorm, Bokka, Noep. Wiadomo już, że line-up zasilą jeszcze dwa duety, które zostaną ogłoszone po konferencji prasowej Narodowego Centrum Kultury.

W dniach 24-25 czerwca z kolei zaplanowano cykl koncertów w Klubie Festiwalowym w fosie Zamku Lubomirskich pod nazwą Electro East, który rozpocznie się koncertem Jakuba Skorupy. Pochodzący ze Śląska wokalista, gitarzysta i autor tekstów z zamiłowaniem łączy rozmaite gatunki muzyczne.

W 2022 roku ukazał się jego debiutancki album "Zeszyt pierwszy". Ogłoszony przez Empik Odkryciem 2022. Dalej usłyszymy Ofelię, która szerokiej publiczności dała się poznać jako aktorka, grywając w serialach i filmach, jak również jako wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Debiutancki album Ofelii, z singlami "Zaraz", "Tu", "Ćma" i "Dwa słowa", został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez media, jak i fanów.

Sobotni cykl Electro East zamknie zespół KAMP!, który zadebiutował w 2009 roku EP Thales One. Dream-popowe melodie doskonale zgrane na płycie z house'owymi utworami zagwarantowały zespołowi wielkie zainteresowanie ze strony klubów i międzynarodowych festiwali. W lecie 2014 KAMP! wypuścił EP w nowojorskim labelu Cascine, stając się jednym z niewielu polskich zespołów z tak umocnioną pozycją w zachodnim przemyśle muzycznym.

W niedzielę usłyszymy wyjątkowy afrykańsko-ukraiński projekt hip-hopowy FO SHO, składający się z 3 sióstr - Betty, Miriam i Siony Endale. W swoich piosenkach oraz występach pokazują unikalne kulturowe zaplecze i styl. Ich muzyka jest symbiozą współczesnych gatunków od trapu do hip hopu. Siostry FO SHO lubią też łączyć inne style, od R’n’b do rocku, które reprezentują ich historię i tradycje kulturowe, z czego są bardzo dumne. Obecnie zespół przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.