Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie wraz z żołnierzami armii amerykańskiej, doskonalili swoje umiejętności podczas ubiegłotygodniowych ćwiczeń w Tajęcinie.
Policyjni kontrterroryści to elitarna grupa funkcjonariuszy, doskonale wyszkolonych i wyposażonych. Cechuje ich duża odporność na stres, wysoka sprawność fizyczna i bardzo dobry stan zdrowia. Specyfika i charakter ich służby sprawia, że wykorzystywani są najczęściej w neutralizacji niebezpiecznych i trudnych sytuacji. To policjanci, którzy działając w zespole, szybko adaptują się do nowych warunków i w sposób precyzyjny realizują najniebezpieczniejsze zadania.

Skuteczność działań policjantów SPKP w dużej mierze zależy od właściwego przygotowania. Dlatego nieodłącznym elementem ich służby są treningi i ćwiczenia podczas zainscenizowanych zdarzeń, które gwarantują odpowiednią formę i pełne przygotowanie do działań w sytuacji zagrożenia.

W ubiegłym tygodniu w Tajęcinie, rzeszowscy kontrterroryści wspólnie z amerykańskimi żołnierzami ze 101 Dywizji Powietrznodesantowej, trenowali procedury dotyczące sytuacji tzw. aktywnego strzelca i ataku na bazę wojskową uzbrojonych napastników. Podczas ćwiczeń kontrterroryści neutralizowali także przy użyciu specjalistycznego sprzętu pozostawiony w pojeździe ładunek wybuchowy. Analiza prowadzonych działań, obustronna wymiana doświadczeń oraz końcowe wnioski niewątpliwie wzbogaciły wiedzę policjantów i żołnierzy, co w przyszłości przyczyni się do sprawnego i profesjonalnego działania w sytuacji realnego zagrożenia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.