Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka ulicy Wyspiańskiego. To wąski fragment pomiędzy dojazdem do ronda im. Tomasza Stańki, a przebudowanym wcześniej odcinkiem biegnącym w kierunku ulicy Strzelniczej.
W poprzednim etapie Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie zmodernizował część ulicy Wyspiańskiego w tym rejonie. Droga została poszerzona, przykryto biegnący wzdłuż niej rów i wybudowano chodnik. Powstał także dodatkowy odcinek prowadzący do osiedla mieszkaniowego w rejonie ulicy Tadeusza Hejdy i Krajobrazowej.

Ostatni etap, który rozpocznie się niebawem zakłada przebudowę 134-metrowego odcinka, który doprowadzi od przebudowanego wcześniej fragmentu, do zjazdu na rondo im. Tomasza Stańki oraz wjazdu na stację paliw i parking hipermarketu Bi1.

Jezdnia zostanie tu poszerzona do 6 metrów, dzięki czemu zmieszczą się dwa pasy ruchu. Wzdłuż ulicy powstanie chodnik, wody opadowe z rowów przejmie tu nowa kanalizacja deszczowa.

Częścią zadania jest także budowa nowego oświetlenia ulicy oraz przekładki i zabezpieczenie sieci podziemnych. Ważnym elementem inwestycji będzie wymiana gruntu, którego nośność jest w tym miejscu zbyt słaba.

Koszt inwestycji to 1,73 mln zł. Wykonawca ma czas na jej realizację do kwietnia przyszłego roku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.