15 maja zmarł dr Ryszard Palczak - wieloletni wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, związany z uczelnią od 2002 roku. Był współtwórcą Wydziału Nauk o Zdrowiu i Turystyki, a następnie Wydziału Medycznego WSIiZ. Pozostał aktywny zawodowo do ostatnich dni.
Dr Ryszard Palczak był Absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej, doktorat obronił w Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Posiadał specjalizację drugiego stopnia z zakresu ginekologii i położnictwa oraz specjalizację z zakresu radioterapii. Jego zainteresowania naukowe koncentrowały się wokół ginekologii onkologicznej.

W latach 1985 - 1989 był ordynatorem Oddziałów Ginekologii Onkologicznej oraz Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie, a w latach 1989 - 1991 był ordynatorem Oddziału Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. W latach 2013-2014 był Dziekanem Wydziału Turystyki i Nauk o Zdrowiu WSIiZ, a w latach 2014-2017 był Dziekanem Wydziału Medycznego WSIiZ - obydwa te Wydziały powstały dzięki jego pracy oraz zaangażowaniu.

W ostatnich latach dr Ryszard Palczak pracował w Katedrze Chorób Cywilizacyjnych i Medycyny Regeneracyjnej, wykładając m.in. na kierunkach Pielęgniarstwo, czy Fizjoterapia oraz był Pełnomocnikiem Rektora WSIiZ do kontaktów z podmiotami leczniczymi.

- Dr Ryszard Palczak miał znakomity kontakt ze studentami i współpracownikami, emanował ciepłem i pogodą ducha. Imponowały nam jego wiedza, życzliwość do otoczenia i niezwykła witalność - podkreśla WSIiZ.

Uroczystości żałobne odbędą się w piątek, 19 maja br., o godz. 10:30 na Cmentarzu Komunalnym Wilkowyja w Rzeszowie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.