11 zespołów z Rzeszowa i okolic wzięło udział w Hackathon Art of Product Building. Ich zadaniem było stworzenie projektów w jednej z trzech kategorii konkursowych: Rozwiązania Smart City, Mobility oraz Innowacyjne rozwiązania dla biznesu. Celem imprezy było stymulowanie działalności młodych ludzi w zakresie tworzenia innowacyjnych rozwiązań i ich komercjalizacji.
Wydarzenie odbyło się w dniach 20-21 maja br. w głównym budynku WSIiZ w Klubie IQ.

Na pracę uczestnicy mieli 24 godziny, w czasie których mieli opracować koncepcję biznesową swojego pomysłu oraz stworzyć prototyp proponowanego rozwiązania w formie MVP (Minimum Viable Product), czyli wersji produktu o minimalnej działającej funkcjonalności demonstrującej działanie koncepcji. Przez cały czas uczestnicy mogli liczyć na pomoc mentorów, którzy doradzali możliwe scenariusze rozwoju projektów oraz wskazywali ich słabe i silne strony. Po 24 godzinach wszystkie zespoły zaprezentowały rezultaty swoich prac.


Projekty zostały ocenione przez jury w składzie: dr Marek Jaszuk - opiekun Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych, Sławomir Paśko - CEO & Founder Neti, Mateusz Jedziniak - CEO Reliefy Sp. z o.o. i Aleksander Jewuła - CEO Allinbee Sp. z o.o. & Software Engineer. Członkowie jury w swojej ocenie brali pod uwagę czynniki takie jak: koncepcja, wykonanie, prezentacja i uzasadnienie biznesowe.

Najwyższy wynik uzyskał projekt aplikacji do współdzielenia przejazdów skierowany do pracowników firm. Projekt został stworzony przez zespół o nazwie Delta Szwadron Super Cool Komando Wilków Alfa.

Drugie miejsce to projekt mający na celu łączenie turystów z lokalnymi przewodnikami, dzięki którym lepiej można poznać specyfikę zwiedzanego miejsca. Projekt został przedstawiony przez zespół o nazwie 2 Yellow Gang.


Za miejsce trzecie zostały przyznane dwie równorzędne nagrody. Pierwszy z nagrodzonych projektów to aplikacja mająca wspomagać zamawianie i rozliczanie kosztów posiłków przez pracowników firm, przedstawiona przez zespół HungryStack. Drugi z projektów to propozycja inteligentnego urządzenia ułatwiającego oszczędzanie wody, przez regulację jej dostarczanie. Projekt został zaprezentowany przez jednoosobowy zespół o nazwie Future Forward stworzony przez studenta WSIiZ z Kirgistanu - Khumoyun-a Abdujabborov-a.

Wszyscy uczestnicy Hackathon Art Of Product Building wynieśli nowe doświadczenia, znajomości oraz wiedzę dotyczącą tego na co zwracać uwagę przy opracowywaniu nowych rozwiązań i wprowadzaniu ich na rynek.

Nagrody dla zwycięzców ufundowały firmy sponsorujące wydarzenie: CetusPro, Mobitouch, SoftwareMind, Neti, DevCodi i Divstack.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.