Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie została wyróżniona jako partner Cisco Networking Academy nagrodą Golden Bridge Award.
Nagroda została przyznana za wdrożenie programu programu Start IT w ramach inicjatywy Cisco4Ukraine i wsparcie dla ukraińskich uchodźców. Golden Bridge Award jest przyznawana tylko czterem Partnerom Cisco Networking Academy w czterech regionach świata, została wręczona w miniony weekend podczas konferencji Cisco NetAcad Partner Summit EMEA w Paryżu.

Golden Bridge Award to nagroda za szczególnie wartościowe inicjatywy zmieniające życie społeczności, dzięki połączeniu technologii i edukacji.

- Nagroda ta jest wyrazem uznania za wyjątkową reakcję i partnerstwo we wspieraniu ukraińskich uchodźców w budowaniu ich umiejętności cyfrowych i szans na zatrudnienie poprzez program Start IT w ramach większej inicjatywy Cisco4Ukraine. Zdolność do szybkiego działania oraz skala przedsięwzięcia: od 700 słuchaczy w fazie pilotażowej do 5000 nowych uczestników od uruchomienia programu 1 lutego 2023 r., jest dowodem na realny wpływ na życie. Dziękuję wszystkim, którzy stoją za tą inicjatywą - zaznacza Armand Leblois, Regional Manager, Europe - CIS.

Program Start IT - Cisco4Ukraine został zaprojektowany z myślą o ukraińskich uchodźcach, którzy chcą budować swoje umiejętności cyfrowe. Celem programu jest przeszkolenie 10 000 osób w ciągu najbliższych 2 lat. Program Start IT ruszył 1 lutego 2023, jest on częścią programu Cisco Country Digital Acceleration (CDA) w Polsce. Kursy prowadzone są w języku ukraińskim.

- Poprzez tą nagrodę międzynarodowa społeczność Akademii Cisco doceniła nasze działania realizowane na rzecz uchodźców z Ukrainy. Dzięki grantowi otrzymanemu od firmy Cisco Systems pomagamy uchodźcom zmienić swoje życie na lepsze. Nowa wiedza i kompetencje nabyte przez obywateli Ukrainy podczas szkoleń z pewnością będą bardzo przydatne gospodarce tego kraju po zakończeniu wojny - podkreśla Lucjan Hajder, Dyrektor WSIiZ ds. Informatyki.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.