W czasie tegorocznych wakacji na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 ma powstać miasteczko ruchu drogowego. Przetarg na jego budowę został już ogłoszony.
Na pomysł zagospodarowania przyszkolnego terenu w taki sposób wpadli pracownicy "dziesiątki". To oni znaleźli źródło dofinansowania dla takich inwestycji i przekazali miastu propozycję. Część pieniędzy na miasteczko będzie pochodzić ze Skarbu Państwa, a dokładnie z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

- Miasteczko powstanie w miejscu starego asfaltowego placu, który od dawna wymagał remontu. Będzie miało kształt litery "L". Bardzo nam się przyda, uczniowie będą mogli tutaj poznać zasady poruszania się po drogach i zdawać egzaminy na kartę rowerową. Do tej pory przeprowadzaliśmy je wyznaczając trasę przejazdu pachołkami i rysując tor przy pomocy kredy - mówi Albert Murjas, dyrektor SP 10 w Rzeszowie.

Miasteczko ruchu drogowego w Rzeszowie

Nowy plac będzie wyposażony w znaki drogowe i oznakowanie poziome. Na oferty od wykonawców Urząd Miasta Rzeszowa czeka do 12 czerwca. Jeśli przetarg uda się rozstrzygnąć w założonym terminie, plac ma powstać do 25 sierpnia.

Budowa toru rowerowego będzie kolejną inwestycją realizowaną w ostatnim czasie przy szkole. Wcześniej w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego odnowiono tu boiska i zlecono budowę nowego placu zabaw.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.