Współpraca Rzeszowskich Piwnic, Estrady Rzeszowskiej oraz studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego zaowocowała powstaniem ilustrowanego zbioru bajek dla dzieci. Już niebawem premiera ze specjalnymi atrakcjami dla najmłodszych.
W niedzielę 4 czerwca 2023 wszyscy miłośnicy literatury dziecięcej będą mieć okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu. Na Skwerze Kultury i w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się premiera książki "Bajki od dużych dla małych".

Wydarzenie rozpocznie się o 15:00 od animacji przeprowadzonych na Skwerze Kultury. Atrakcje dla najmłodszych obejmą m.in. malowanie twarzy oraz tworzenie prac plastycznych. Następnie o godzinie 16:00 w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się dwujęzyczny spektakl dla dzieci. Uczestnicy zostaną również obdarowani egzemplarzem książki (ilość ograniczona).

Wydarzenie jest otwarte, a w nim udział całkowicie bezpłatny! To wspaniała okazja, aby przedłużyć aż do weekendu celebrowanie tegorocznego Dnia Dziecka.

O projekcie


Wydarzenie oraz książka to efekt współpracy Rzeszowskich Piwnic i Estrady Rzeszowskiej z Uniwersytetem Rzeszowskim oraz studenckimi kołami naukowymi. Projekt został zrealizowany przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

"Bajki od dużych dla małych" to zbiór dziesięciu opowiadań dla dzieci, dostępnych w dwóch wersjach językowych - polskiej i ukraińskiej. Historie zostały opatrzone kolorowymi ilustracjami. W ramach projektu powstał również audiobook, nagrany w studio nagraniowym Estrada Studio:Nad publikacją pracowało pięćdziesięciu studentów, którzy napisali bajki, poddali je korekcie, stworzyli ilustracje oraz nagrali podkłady instrumentalne połączone z głosami lektorek.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.