Tegoroczny sezon letni na rzeszowskich kąpieliskach oficjalnie rozpocznie się 10 czerwca. Zarówno na basenach ROSiR, jak i Żwirowni trwają intensywne przygotowania do jego inauguracji.
Prace na basenach odkrytych przy ulicy Pułaskiego trwają od kilku tygodni. W pierwszej kolejności została opróżniona z wody niecka basenu wyczynowego oraz brodziki dla dzieci. Następnie opróżniono basen rekreacyjny. Niecki zostały dokładnie umyte i wstępnie przygotowane do ostatecznego czyszczenia przed nalaniem wody.

W kolejnym etapie pracownicy ROSiR umyli pozostałe elementy basenów, m.in. rynny przelewowe, obrzeża basenowe, kratki i liny torowe. Wyczyszczone zostały szatnie oraz nawierzchnia tartanowa między basenami. W związku z planowanymi imprezami na terenie basenów otwartych dokupiono 15 ton piasku do poprawy nawierzchni boiska do piłki plażowej.

Na kąpielisku Żwirownia przyl. Kwiatkowskiego wkrótce nastąpi rozbiórka uszkodzonych części pomostu. Aktualnie trwają prace związane przygotowaniem jego nowych elementów drewnianych. Są one obrabiane, zabezpieczane i malowane.

Do hangaru znajdującego się przy kąpielisku został doprowadzony prąd, odnowiono także jego elewację. Na plażę dowieziono 100 ton świeżego piasku.

Sezon letni na basenach otwartych przy ul. Ks. Jałowego 23A oraz na kąpielisku miejskim przy ul. Kwiatkowskiego w tym roku rozpocznie się w sobotę 10 czerwca:
  • Baseny otwarte będą czynne codziennie w godzinach 9-20;

  • Kąpielisko Żwirownia będzie czynne codziennie w godzinach 10-18.

Oba kąpieliska będą strzeżone przez ratowników, w obu miejscach będą działać punkty gastronomiczne, także w formie food trucków.

Cennik


  • Baseny otwarte ROSiR-u będą czynne codziennie od godz. 9 do godz. 20. Do godz. 17 bilet normalny będzie kosztował 25 zł, a ulgowy 17. Za ostatnie trzy godziny trzeba będzie zapłacić odpowiednio 17 i 12 zł;

  • Kąpielisko Żwirownia będzie czynne codziennie w godz. 10-18. Za bilet wstępu trzeba będzie zapłacić 6 zł, za ulgowy 4 zł. Wypożyczenie leżaka kosztuje w tym roku 10 zł, a wynajęcie kajaka na godzinę to już wydatek rzędu 24 zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.