Czołowi zawodnicy Pucharu Europy w Triathlonie będą rywalizować w Rzeszowie w drugi weekend czerwca. Przy okazji w rejonie Żwirowni odbędą się także zawody dla amatorów.
Po ubiegłorocznym znakomitym debiucie, w Rzeszowie po raz drugi odbędzie się Puchar Europy Elity. To rewelacyjna informacja zarówno dla miasta jak i zawodników. Zawody w Rzeszowie odbędą się 10 czerwca 2023 roku. Będzie to drugi Puchar Europy organizowany w Polsce w 2023 roku, pierwszym pucharowym przystankiem będzie Olsztyn.

- Puchar Europy w Rzeszowie odbędzie się w drugą sobotę czerwca, a najlepsi zawodnicy Europy, w tym wielu Polaków, rywalizować będą na dystansie standard. Triathloniści będą mieli do pokonania dystans 1500 metrów pływania, 40 kilometrów na rowerze i 10 kilometrów na trasie biegowej. Tego samego dnia na podbój Rzeszowa wyruszą zawodnicy Age-Group w ramach Mistrzostw Polski na dystansie Sprint z draftingiem - mówi Bogdan Serwiński, prezes zarządu stowarzyszenia sportowego SWIM TRI, organizator zawodów.

Dzień po pucharowych zmaganiach europejskiej czołówki, do rywalizacji przystąpią amatorzy - Triathlon Rzeszów oraz młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy w ramach Pucharu Polski na dystansie Supersprint. Amatorzy będą mieć do wyboru dwa dystanse triathlonowe: 1/8IM i 1/4IM.

W niedzielę odbędą się również zawody biegowe dla dzieci i AQUAKIDS, które podczas ubiegłorocznych zawodów cieszyły się ogromną popularnością.

- Jako miasto staramy się maksymalnie wspierać wydarzenia sportowe, szczególnie te przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Prezydentowi Konradowi Fijołkowi bardzo zależy na tym, aby stwarzać mieszkańcom jak najwięcej możliwości do aktywnego spędzania czasu. A te zawody dodatkowo będą świetną okazją do międzynarodowej promocji miasta - mówi Marcin Stopa, Sekretarz Miasta Rzeszowa, które jest współorganizatorem sportowego weekendu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.