Na Podkarpacie trafi 54 mln złotych na budowę nowoczesnych hal sportowych. Środki te zostaną przeznaczone także do gmin z powiatu rzeszowskiego.
W Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa promująca inicjatywę przygotowaną przez polski rząd. Uczestniczyła w niej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, obecny był także poseł na Sejm RP Andrzej Szlachta. Byli również samorządowcy: burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj i burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć.

- Dobra wiadomość dla Podkarpacia jest taka, że z terenu województwa mamy 28 beneficjentów, którzy otrzymają wsparcie finansowe takich hal. Do województwa trafi 54 mln zł. - powiedziała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

Budowa nowoczesnych hal sportowych w powiecie rzeszowskimCelem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.

Wsparcie finansowe otrzymają m.in.: Baligród 2,5 mln zł, Głogów Małopolski 2,1 mln zł, Strzyżów 1,25 mln zł czy Świlcza 2,1 mln zł.

Samorząd Głogowa Małopolskiego swoją inwestycję będzie realizował w Rudnej Małej.

- Jest to szkoła gdzie uczy się dzisiaj 12 uczniów i salę gimnastyczną stanowi zwykła sala szkolna o wymiarach 80m2, dzieci nie mają gdzie ćwiczyć. Dzięki pozyskaniu środków z Ministerstwa Sportu i Turystki powstanie nowoczesna, lekka hala - poinformował burmistrz Paweł Baj.

Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść nie więcej niż 70 proc. wydatków związanych z realizacją zadania. Jednocześnie dofinansowanie realizacji jednego zadania nie może przekroczyć 2,8 mln zł dla obiektów o wymiarze pola gry 20 m x 40 m, posiadających wszystkie wyżej opisane funkcjonalności.

Kolejny nabór już trwaWnioski na realizację przyszkolnych hal z Programu Olimpia można składać od 1 do 30 czerwca 2023 r. Nabór odbędzie się na identycznych zasadach jak pierwsza tura.

Wyniki naboru, odnoszące się do gmin z powiatu rzeszowskiego:Gmina Głogów Małopolski
  • Nazwa zadania - Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy SP w miejscowości Rudna Mała

  • Propozycja dofinansowania - 2 130 000 zł

Gmina Świlcza
  • Nazwa zadania - Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy ZSP w Dąbrowie

  • Propozycja dofinansowania - 2 155 000 zł

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.