Zakończył się remont Kliniki Neurologii Dziecięcej i Pediatrii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Oferuje ona teraz zupełnie nowe, lepsze warunki leczenia dzieci i młodzieży.
W otwarciu wyremontowanej kliniki wziął udział marszałek Władysław Ortyl. Obecni byli także m.in. podkarpaccy parlamentarzyści: Fryderyk Kapinos, Tadeusz Chrzan, Andrzej Szlachta i Kazimierz Gołojuch, wicewojewoda Jolanta Sawicka, szef rzeszowskiego oddziału NFZ - Robert Bugaj, a także ordynariusz rzeszowski - bp Jan Wątroba.

- Do szpitala, do Kliniki Neurologii trafiają dzieci z całego województwa podkarpackiego do diagnostyki i leczenia. Zakończony remont zmienił zupełnie warunki hospitalizacji pacjentów. Znacząco poprawiła się infrastruktura techniczna, warunki higieniczno-sanitarne, dostosowując się do obecnych wymogów i standardów - mówiła dyrektor Rogowska.

Marszałek Władysław Ortyl mówił, że jest to kolejna inwestycja w infrastrukturę szpitalną, którą udało się zrealizować ze środków z budżetu województwa:

- To pokazuje, że konsekwentnie zmierzamy do poprawy jakości świadczonych usług. I nie są to środki z Unii Europejskiej, a wprost w całości z budżetu województwa. Dostajemy też wsparcie z budżetu państwa i dzięki temu tworzymy montaże finansowe - mówił marszałek Ortyl.

Klinika po modernizacji to wysokospecjalistyczny ośrodek, posiadający 25 łóżek, z dwunastoma salami, podzielonymi na odcinki na dzieci w wieku 0-3 lat, 4-9 lat i 10-18 lat. Przy każdym leczonym dziecku może przebywać rodzic lub opiekun. Klinika posiada izolatkę z dostępem do węzła sanitarnego, 7 sal dwułóżkowych i 5 sal trzyłóżkowych.

Dla najciężej chorych powstały dwie dobrze wyposażone sale intensywnego nadzoru z pełnym monitorowaniem małych pacjentów dzięki zakupionej nowoczesnej aparaturze medycznej.

Ponadto klinika posiada także: gabinet do wykonywania badań EEG na aparacie Micromeg, gabinet opisów badań, dwa gabinety lekarskie, dwa gabinety psychologa, gabinet konsultacyjny, gabinet badań wyposażony w aparaturę dla dzieci niedosłyszących - ROBUST, pokój dla rodziców z dostępem do aneksu kuchennego. Jest również pomieszczenie przeznaczone na świetlicę lub szkołę przyszpitalną.

Oddział wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt: nowe pompy do podawania leków, cztery monitory funkcji życiowych, inhalatory, nowe łóżka szpitalne, nowe komputery.

Klinika Neurologii Dziecięcej i Pediatrii KSW nr 2 w Rzeszowie to kluczowy i jedyny ośrodek w wojewódzkie podkarpackim zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób ośrodkowego układu nerwowego, obwodowego układu nerwowego, chorób neurologicznych, chorób mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów dzieci od pierwszego miesiąca do 18 roku życia. Do Kliniki trafiają pacjenci z całego województwa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.