Kolejna inauguracja nowego sezonu PlusLigi dla Asseco Resovii przełożona. Jutrzejszy mecz Rzeszowian z Aluronem CMC Warta Zawiercie został przełożony. Powodem koronawirus.
Asseco Resovia Rzeszów coś nie ma najwyraźniej szczęścia do startu sezonu PlusLigi na własnym parkiecie. Jutrzejszy mecz pasiaków z Aluronem CMC Warta Zawiercie został przełożony. Powodem jest oczywiście koronawirus, którego przypadek wykryto u jednego z zawodników gości.

- W poniedziałek 12 października Andrzejewski zgłosił sztabowi medycznemu podwyższoną temperaturę przy jednoczesnym braku jakichkolwiek innych objawów wskazujących na zakażenie koronawirusem. Sztab profilaktycznie podjął jednak decyzję o odizolowaniu siatkarza od drużyny. We wtorek Andrzejewski udał się do Katowic w celu wykonania testu metodą RT-PCR w prywatnym laboratorium, co gwarantowało uzyskanie wyniku w ciągu kilku godzin. Niespodziewanie wynik okazał się pozytywny. Zawodnik wyraził zgodę na upublicznienie danych osobowych, czuje się dobrze, poza utrzymującą się temperaturą 37,1-37,2°C nie ma żadnych innych objawów. Informacja o wyniku dotarła przed wyjazdem drużyny z hotelu na trening w hali Podpromie. Klub niezwłocznie poinformował służby sanitarno-epidemiologiczne, Polską Ligę Siatkówki i Asseco Resovię Rzeszów, a zespół wyruszył w drogę powrotną do Zawiercia. Po dotarciu na miejsce siatkarze oraz przedstawiciele sztabu szkoleniowego i medycznego rozpoczną samoizolację - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu z Zawiercia.

Przypomnijmy, że to już trzecia odwołana inauguracja sezonu dla zawodników i kibiców Asseco Resovii Rzeszów. Z tego samego powodu zostały przełożone mecz z Treflem Gdańsk oraz Ślepsk Malow Suwałki.

Czy Asseco Resovia Rzeszów nareszcie zagra u siebie. Wstępny kalendarz pokazuje, że powinno to nastąpić 21 października w meczu z Gdańskiem.