zapytaj

MOC Odkrywców - Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki

-

Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza
35-001 Rzeszów

Wstęp wolny   KUP BILET

Przez dziesięciolecie „Dzień Odkrywców – Interaktywny Piknik Wiedzy” trwał w panoramie rzeszowskich imprez. Uczestniczyło w nim łącznie ponad 3500 popularyzatorów nauki, techniki i kultury, odwiedziło ponad 120 tys. osób. W ramach projektu zorganizowano wiele wydarzeń towarzyszących, konkursów, wystaw, prezentacji, pokazów oraz wykładów i spektakli…

Dekada minęła szybko, a czas ten wypełniliśmy treścią po brzegi!

Zarówno „Dzień...” jak i „Noc Odkrywców” pokazały jak bardzo potrzebny jest taki interaktywny model przekazywania wiedzy i cykliczne spotkania z Wami.
Wraz z wkroczeniem w nowe dziesięciolecie zdecydowaliśmy o kontynuowaniu misji w nowej formule i zupełnie nowej oprawie. Nie ukrywamy, że zainspirowała nas wspólna pasja dzielona z miłośnikami kultury popularnej i Uniwersum Mocy! Koncepcja trwałego połączenia kultury materialnej i fantastyki z nauką i techniką w jednych igrzyskach stała się od dwóch lat kwestią najważniejszą.

Nauka technika i kultura to pojęcia trwale związana z historią cywilizacji… Od momentu, gdy człowiek nauczył się kontrolować ogień po czasy wahadłowców, loty międzyplanetarne i marzenia o podróżach do gwiazd. Każda podróż na szczyty zaczyna się od marzeń. I właśnie w tej tajemnicy tkwi MOC…
..................................................
Kolejna edycja Pikniku Odkrywców zaplanowana jest na dni 24-25 września 2021 r.
Do zobaczenia!
Niech Moc będzie z Wami! Zawsze!

....................................................................................
Organizatorem projektu jest firma POLIMEDIA,
Głównym Partnerem Merytorycznym – Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza,
Partnerem Organizacyjnym – Stowarzyszenie Ars Scientia.
Miasteczko namiotowe wokół, wybrane wystawy oraz pokazy naukowe wewnątrz głównego budynku V i S Politechniki Rzeszowskiej – ul. Powstańców Warszawy 12.

https://www.facebook.com/events/539977903527634

 

MOC Odkrywców - Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2021 rzeszow112.pl