zapytaj

OFF RZESZÓW

-

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Sokoła 7-9, 35-001 Rzeszów

Wstęp wolny   KUP BILET

Przegląd Off - Rzeszów ma pokazać to, co w teatrze niezależnym najbardziej żywe i intrygujące. Zestawienie czterech przedstawień z różnych nurtów offu dobrane zostało przede wszystkim według kryterium poziomu artystycznego, ale można je również potraktować jako wgląd w to, czym ostatnio żyje teatralny off. Mamy tu więc niezwykle silną reprezentację teatru tańca z legendami tego ruchu, Teatrem Dada von Bzdulow i młodymi zwycięzcami ostatniej edycji konkursu The best Off – Teatrem o.de.la. Pojawi się też znany z zaangażowania w lokalność Teatr Brama z Goleniowa z ich autoironicznym „Positivo”. Teatr Orbis Tertius pokaże natomiast „Misterium buffo” w reżyserii niedawno zmarłego i nieodżałowanego Lecha Raczaka. W przeglądzie Off-Rzeszów mieszają się więc pokolenia, języki teatralne i tematy do dyskusji, niezmienna jest jednak energia płynąca z twórczego i niezależnego podążania własną drogą. – mówi kuratorka Off-Rzeszów Katarzyna Knychalska.

Spektakle, koncerty i rozmowy z artystami, które poprowadzi Dominik Gac, odbywać się będą w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej, Teatrze „Maska”, Wojewódzkim Domu Kultury i Restauracji „Bohema”. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w teatralnych kasach oraz na stronie www.teatr-rzeszow.pl

OFF RZESZÓW
24-27 października 2021
24.10 (niedziela)
17:00 KONIEC WIELKIEJ WOJNY reż. L. Bzdyl i K. Chmielewska, Teatr Dada von Bzdülöw (70 min) / Teatr MASKA
25.10 (poniedziałek)
17:00 UWAGA chor. M. Bury, Teatr o.de.la (60 min)/ Teatr MASKA
26.10 (wtorek)
17:00 POSITIVO reż. D. Jacewicz, Teatr Brama (60 min)/ Wojewódzki Dom Kultury
19:30 Koncert Teatru Brama/ Restauracja Bohema
27.10 (środa)
19:00 MISTERIUM BUFFO reż. L. Raczak, Fundacja Orbis Tertius Trzeci Teatr Lecha Raczaka (75 min)/ Teatr im. W. Siemaszkowej
21:00 Koncert zespołu Targanescu/ Teatr im. W. Siemaszkowej
Po każdym spektaklu zapraszamy na rozmowy z twórcami, które poprowadzi Dominik Gac

Wydarzenie jest kolejnym organizowanym w ramach programu Przestrzenie Sztuki, którego rzeszowski Teatr jest jednym z operatorów. Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

https://www.facebook.com/events/1027801511332326/

 

OFF RZESZÓW

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2021 rzeszow112.pl