W punktach pomiaru zanotowano odpowiednio zwiększone dawki chloru. Potwierdził to raport, który MPWiK przedstawił podczas poniedziałkowego posiedzenia Sztabu Kryzysowego w rzeszowskim ratuszu.
Dezynfekcja rzeszowskich wodociągów rozpoczęła się 26 sierpnia. Tego dnia Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zwiększyło dawkę chloru, jaka występuje w wodzie. Dzień później, w niedzielę 27 sierpnia nastąpiło płukanie. Badanie sieci wykazało, że chlor dotarł do każdej części wodociągowej sieci. Zapach chloru w wodzie może utrzymywać się jeszcze do połowy tego tygodnia, dlatego też zalecane jest przez najbliższe kilka dni spożywanie wody po przygotowaniu.

W poniedziałek Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny opublikował komunikat dotyczący wyników badań pierwszych próbek wody pobranych w dniu 18 sierpnia 2023r. Przedstawiono wyniki badań 9 próbek (na 111 pobranych na terenie Rzeszowa i gmin sąsiednich).

- Wyniki badań wykazały brak zanieczyszczenie bakteriami w 5 próbkach, w 2 próbkach wody ciepłej stwierdzono zanieczyszczenie na poziomie wysokim, 1 na poziomie średnim i w 1 próbce jedynie potwierdzono obecność - pisze w komunikacie Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Jak mówili w poniedziałek przedstawiciele rzeszowskiego sanepidu: "na dziś wyniki nie dają nam podstaw do stwierdzenia, że źródłem zakażeń są rzeszowskie wodociągi" .

Informacje i komunikaty dotyczące liczby zachorowań publikowane są na stronie internetowej Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.