Rada Miasta Rzeszowa nie przyjęła uchwały w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II. Zabrakło większości głosów.
Treść uchwały powstała z inicjatywy radnych PiS w 25. rocznicę nadania przed radę rzeszowa papieżowi Janowi Pawłowi II tytułu honorowego obywatela miasta.

- Rada Miasta poprzez niniejsze stanowisko wyraża swoją zdecydowaną dezaprobatę wobec pojawiających się w przestrzeni medialnej prób dyskredytowania osoby św. Jana Pawła II na podstawie nierzetelnych materiałów o wątpliwych podstawach faktycznych. Autorytet i rola jaką Papież Polak odegrał w historii Polski i świata oraz jego znaczenie w kształtowaniu naszej wspólnoty narodowej stanowią dzisiaj bezcenną wartość, której podważanie budzi nasz stanowczy sprzeciw. Dzisiaj w 25 rocznicę nadania Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa chcemy tym bardziej podkreślić nasz szacunek dla dziedzictwa które po sobie pozostawił jako papież i wielki patriota. Dowodem nieustającej wielkości Papieża Polaka jest także to, że św. Jan Paweł II pozostaje jednym z najważniejszych autorytetów w Polsce, zarówno dla pokoleń wzrastających wraz z jego posługą, jak również dla tych, które kształtują swoje życie dopiero w ostatnich latach - czytamy w oświadczeniu.

Zabrakło kworumJeszcze przed głosowaniem Marcin Deręgowski z klubu PO zarzucił autorom niniejszej uchwały, że zawiera ona ocenę pojawiających się w przestrzeni publicznej informacji dotyczących działalności papieża. Według niego jest ona zabiegiem socjotechnicznym rządu i ma przykryć złe rządy PiS-u.

Ostatecznie uchwała nie została podjęta, ponieważ przewodniczący Andrzej Dec zapowiedział, że jej nie podpisze. Za jej przyjęciem głosowało 9 radnych, z kolei politycy Koalicji Obywatelskiej Rozwoju Rzeszowa nie wzięli w głosowaniu.

- To nie jest wystarczająca większość - ta wynosi 14 głosów. Uchwała nie została przyjęta - obwieścił Andrzej Dec.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.