Konieczność budowy nowych chodników zwłaszcza na osiedlach położonych poza centrum miasta to w opinii Marcina Fijołka jeden z kluczowych elementów podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na rzeszowskich drogach.
Realizacji tego celu miałby pomóc Rzeszowski programu budowy chodników i poprawy bezpieczeństwa pieszych.

- Dostrzegamy olbrzymią potrzebę budowy nowych chodników i ścieżek rowerowych na terenie miasta. Problem ulic na których piesi nie mają do dyspozycji chodnika dotyczy przede wszystkim osiedli położnych poza centrum Rzeszowa a w szczególności osiedla Budziwój. Zabudowa mieszkalna na takich ulicach jak Senatorska, Miejska, Podleśna, Porąbki, Poselska, Herbowa w ostatnich latach bardzo mocno się rozwinęła. Wzrost natężenia ruchu wymaga zatem pilnych decyzji w sprawie budowy nowych dobrze oświetlonych chodników na tych ulicach, dzięki którym zdecydowanie wzrośnie poziom bezpieczeństwa pieszych a w szczególności dzieci. Taki jest właśnie cel proponowanego przez nas programu - podkreślał przewodniczący klubu radnych PiS Marcin Fijołek.

Rzeszów. Wiemy jakiego parku wodnego chcą mieszkańcy

Jego zdaniem program budowy chodników i poprawy bezpieczeństwa pieszych powinien zawierać w szczególności analizę potrzeb oraz wskazywać priorytety w obszarze podnoszenie poziomu bezpieczeństwa pieszych na terenie miasta w zakresie budowy chodników i ścieżek rowerowych wraz z oświetleniem oraz budowy i modernizacji przejść dla pieszych.

- Liczymy, że na najbliższej sesji rady miasta Rzeszowa uda się uzyskać poparcie dla naszej inicjatywy, zwłaszcza, że służy ona poprawie bezpieczeństwa. Warto również, abyśmy przyjrzeli się sytuacji przejść dla pieszych w naszym mieście z których wiele wymaga dodatkowych nakładów na poprawę oznakowania czy lepsze doświetlenie. Przykładem niech będzie chociażby przejście na ul. Ofiar Katynia - wskazywał Waldemar Szumny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.